VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÇAY OCAĞI ESNAFINA MADDİ YARDIM YAPILACAK MI?

12 Ocak 2021

......................

Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan, pandemi döneminde dükkanlarını kapatan kahveci ve çay ocağı esnafına maddi yardım yapmak istediklerini ama yasal olarak imkanları olmadığını ve imkan aradıklarını söyledi.

Bolu Belediye Meclis Toplantısı ocak ayı 2. oturumu gerçekleşti. Oturumda konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, pandemi döneminde dükkanlarını kapatmak zorunda kalan çay ocağı ve kahvehanelere yardım yapmak için yasal dayanak olmadığını ve yasal bir imkân aradıklarını söyledi. Başkan Özcan, “Kahveci esnafının durumu içler acısı. Maalesef 7244 sayılı yasa bize kahveciler ile ilgili hiçbir imkân vermedi. 3 tane kahveci kiracımız var. Onlardan da kira almıyoruz. Onlara bir kaynak yaratabilmemiz için yasal bir dayanağımız olması lazım. Ahmet Fidan da cumhurbaşkanına çağrıda bulundu. Ben 57 kere aradım. Bana dönmeyip sana dönerse herhalde kahrımdan giderim” ifadelerini kullandı.

2 yorum yapılmış
  • yuksel14
    13 Ocak 2021 • 00:02
    hayır doğruda bu hastalık ne belediyenin nede devletin suçu hatası değil..tabiki bir desteği olacak ama aşırı bir şeyde beklememek lazım..bunu rant işine ve menfaatinede dönüştüre bilirler..devlet desteği olduğunda..bizim halk her zaman açtır..
  • HAMZAETN
    14 Ocak 2021 • 15:38
    BOLU TIP FAKULTESİ 8 ŞUBATTA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAĞINI AÇIKLADI SİZDEN RICAM BUNU DİLE GETİRMENİZ.HASTALIK BU DURUMDA İKEN NASIL AÇIYOR.BİR ÖĞRENCİ CAMI AÇIYOR ÖBÜRÜ SOĞUK DİYE KAPATTILIYOR.BİR ODADA 4 KİŞİ BİZ AİLELER ÇOK KORKUYORUZ.O SORUMLULUGU NASIL ALACAKLAR. TIP 4 , 5 ,6 ÖĞRENCİLERİNE AŞI VAR AMA 1,2,3 SINIF ÖĞRENCİLERİNE YOK EN AZINDAN 1,2,3 .SINIFLARI GEÇ AÇMALARINI İSTİYORUZ.ÖĞRENCİLER DÜŞÜNEMİYOR AÇILMASINI İSTİYOR AMA MANTI
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.