VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BUGÜN 28 BİN YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ

25 Kasım 2020

.........................................

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açık test politikasına geçildiğini söyledi. Son 24 saatte tespit edilen koronavirüs vaka sayısı 28 bin 351 oldu.

Bilim Kurulu toplantısı kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına karşı yeni bir döneme geçildiğini söyledi. "Açık test politikasına geçtik. Semptom göstermeyen hastalarımızı da tabloda göstermeyi planlıyoruz" diyen Fahrettin Koca, sözlerinin devamında günlük koronavirüs tablosunu da açıkladı.

AĞIR HASTA SAYISI
Bakan Koca, "Ağır hasta sayımız 4 bin 641'e kadar çıktı. 29 Temmuz'dan bu yana neredeyse her gün ağır hasta sayısının arttığını biliyoruz. Artış 9 kat gibi artmış oldu.

EN YÜKSEK VEFAT SAYISI
Vefat sayımız 168. En yüksek vefat sayımız.

TEST SAYISI 200 BİNE ÇIKACAK
Bugünkü test sayımız 164 bin 547. 1 hafta 10 gün içerisinde test sayısını 200 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İyileşen hasta sayımız 3 bin 911.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 28 BİN 351
Vaka sayısını daha önce hasta sayısı olarak, özellikle dünyada daha çok solunum sıkıntısı olan hastalara test yapılarak ve o hastaların da vaka olarak bildirildiği dönemde biz hasta kavramı ile vatandaşımızın uyumunu sağlamak için bildirmiş idik. Gelecek dönemde taşıyıcı olan asemptomatik dediğimiz kişileri de bildirmiş olacağını konuşmuş idik. Bundan sonraki süreçte vaka sayısını da vermeyi planladık. Bugünden itibaren vaka sayısı olarak vermek istiyorum.

Hasta sayımız 6 bin 814.

Yüzde 80'e yakını hafif geçiren hastalarımız olmakta. Bugün vaka sayısı olarak da 28 bin 351. Toplam vakamız bugün itibariyle. Hasta sayımız ise ikisini bir arada vermeyi düşünüyoruz, pozitif olan herkes artı hasta sayısı olarak ayrıca bu sütunu devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bugünkü vaka sayımız 28 bin 351."

3 yorum yapılmış
 • Bolulu
  25 Kasım 2020 • 21:23
  Aşı geliyor, bu kadar aşı nasıl satılacak, yaz bitti tatil bitti şimdi ne kadarda az olsa rakamları kağıt üstünde artırmaya başladılar
 • vatandas
  26 Kasım 2020 • 07:38
  zaten basindan beri rakamlar hasta sayisi saklaniyordu ki verilen soylenen hastanede yatan kisiler bir kisi 10 kisi ye bulastirabiliyo denildi berilen rakamlari 10 la carptigin zaman zaten korkunc rakanlar cikiyodu bosuna hayay eve sigar evden cikmayin demediler
 • Niyazi
  27 Kasım 2020 • 08:31
  Sayın bakana güveniyoruz inanıyoruz Ancak istanbul imamoğlu ve bazı kanallar 231 sadece istanbulda salgın vefatı var deyip kafamızı karıştırıyorlar bu açıklama halkın huzurunu kaçırıyor birlikte hareket edilmesini istiyoruz
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.