VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SIRILSIKLAM MESLEK AŞKI

29 Ekim 2020

................................................

ÖZEL HABER- MUTLU YUCA

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı kentteki 100 kişiden oluşan filyasyon ekibi tek tek koronavirüs hastalarının kapısına giderken temaslı hastaları tespit etmek için de gece gündüz mesai yapıyor. Saatlerce özel kıyafetleri içerisinde görev yapan sağlık çalışanlarının yoğun mesai sonrası sırılsıklam olan üniformaları fotoğraf karelerine yansıdı.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nin Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri artan vaka sayıları nedeniyle yoğun mesai harcarken koronavirüs vakalarını tespit etmek için de gece gündüz görev yapıyorlar. İl genelinde 100 kişiden oluşan filyasyon ekipleri dedektif gibi iz sürerek temaslı vakaları tespit etmeye çalışıyor. Sağlık çalışanlarının saatlerce özel kıyafetleri içerisindeki zorlu mesailerinin ardından sırılsıklam olan üniformaları fotoğraf karelerine yansıdı.

23 YILLIK HEMŞİRE O ANLAR ANLATTI

Gece saatlerinde kent merkezinde gebe olan bir koronavirüs temaslısı kadının evinin önünde otomobil farı ve cep telefonları ışığı altında yaptıkları filyasyon çalışması fotoğraf karesine yansıyan 23 yıllık hemşire İlknur Kiniş, fotoğrafın hikayesini anlattı. Filyasyon çalışmasının özveri istediğini belirten Kiniş, “Pandeminin başından bu yana filyasyon ekibinde yer almaktayım. Filyasyon işlemi gerçekten özveri isteyen meşakkatli bir iş. O fotoğraf karesi yaşanan zorluklardan sadece bir tanesini gösteriyor. O gün geç saatlerde koronavirüs temaslısı bir kişinin karantina işlemi için oraya gitmiştik. Arkadaşlarımızın çabasıyla zor şartlarda telefonların ışığı ve aracın farının yardımıyla işlemlerimizi tamamladık” dedi.

 • SIRILSIKLAM MESLEK AŞKI
 • SIRILSIKLAM MESLEK AŞKI
 • SIRILSIKLAM MESLEK AŞKI
 • SIRILSIKLAM MESLEK AŞKI
4 yorum yapılmış
 • Keskin
  29 Ekim 2020 • 18:57
  Allah sağlık emekcilerinin yardımcısı olsun Kural tanımaz geri zekalılara'da Allah akıl fikir versin Lütfen kurallara uyup Sağlık emekcilerine yardımcı olalım Kul hakkına girmeyelim
 • BOLUPRKC
  29 Ekim 2020 • 22:32
  Allah tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylık versin! gerçekten yaptığınız iş kolay değil. Vatandaşlarımızın da bu durumun vahamatini göz önüne alıp kurallara uymasını dilerim.
 • Mehmet
  31 Ekim 2020 • 19:59
  Allah sizlerden sizleri yetiştirenlerden ve bizlerin sağlığı için hertürlü imkanı sağlayan Devletimizden razı olsun Aminnn.
 • Bolulu
  2 Kasım 2020 • 09:58
  Sıkıntıyı hemşireler yaşıyor. Covid-19 primini doktorlar alıyor
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.