VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

‘RESİMLERİN SİLİNME ŞEKLİ YANLIŞ’

29 Ekim 2020

..................................

HABER: Mutlu YUCA

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Paşaköy Köprülü Kavşakta bulunan devlet büyüklerinin resimlerin kaldırma şeklinin yanlış olduğunu düşünüyorum, böyle olmamalıydı” dedi. Doğanay ayrıca, Bolu Belediyesi tarafından Necip Fazıl isminin kaldırılmasının da yanlış olduğunu ifade etti.

TEM Otoyolu Batı gişeleri çıkışındaki Paşaköy köprülü kavşağındaki devlet büyüklerinin resimlerinin Ankara’dan gönderilen Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı işçiler tarafından gece saatlerinde silinmesinin yanlış olduğunu vurgulayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Resimlerin yapılması karayollarının maddesine göre yanlışsa bunu yaptırmayacaksın. Bunların kalkması gerekiyorsa da ilgili kuruma iki satır yazı gönderilerek, ‘kaldırın’ denilebilirdi, doğrusu da bu olurdu. Usulün yanlış olduğunu düşünüyorum. Kaldırma şeklinin yanlış olduğunu düşünüyorum, böyle olmamalıydı. Orada bulunan herkes bu toplumun bir değeri” diye konuştu.

NECİP FAZIL KISAKÜREK ADININ KALDIRILMASI YANLIŞ

Bolu Belediyesi’nin hemen yanında yer alan Kültür Merkezinin Necip Fazıl Kısakürek olan adının kaldırılmasını da yanlış bulduğunu dile getiren Nurettin Doğanay, açıklamalarına şöyle devam etti; “AK Parti iktidarı döneminde Uğur Mumcu ismi kaldırıldı mı? Kaldırılmadı. İsmet Paşa Caddesi ismi kaldırıldı mı? Kaldırılmadı. Necip Fazıl Kısakürek isminin de oradan kaldırılmaması gerek. Son derece yanlış buluyorum. Bu toplumun değerleri var, siyasetçileri var. Ben siyasi kimliklerin isim olarak bir yerlere verilmesini doğru bulmamakla birlikte verilene de saygı duyarım. Bülent Ecevit adı parka verildi. Şunu yapmamak lazım, yarın belediyeyi AK Parti aldığı zaman nasıl onu oradan kaldırması doğru olmazsa Necip Fazıl Kısakürek’de orada olmalı. Nasıl ona yanlış diyorsak buna da yanlış demeliyiz. Paşaköy’de resimlerin silinmesi olayı da yanlış, Necip Fazıl’ın adının oradan kaldırılması da yanlış. O yüzden Necip Fazıl’ında oraya asılmasını bekliyorum.”

RESİMLERİN SİLİNMESİ OLAYINDAN ÖNCEDEN HABERİ VAR MIYDI?

Doğanay, devlet büyüklerinin resimlerinin silineceğinden haberinin olmadığının altını çizerek, “Tüm samimiyetimle söylüyorum bana gelen hiç bir bilgi yok. Ama yapılış şekli yanlış. Benim haberin yok bir başkasının da olduğunu sanmıyorum” şeklinde konuştu.

3 yorum yapılmış
 • Bktk
  30 Ekim 2020 • 01:00
  Güzel olan her şeye karşılar
 • Gzlerald
  30 Ekim 2020 • 21:59
  Şapka düştü kel göründü. Mazluma sahip çıkılmıyor, milli değerler hiçe sayılıyor.
 • Aydn
  31 Ekim 2020 • 19:18
  Durmak yok...yola devam...her canlı ölümü tadacak...her parti vakti gwlince bitecek
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.