VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"KADININ EMEĞİ BİRLİĞİN TEMELİ"

15 Ekim 2020

.................................

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan "Kadının emeği birliğin temeli" projesinin kurumlar arası destekleme protokolü imzalandı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, çağın en önemli sektörlerinden birisinin turizm olduğuna vurgu yaparak, "Biz inanıyoruz ki Bolu kısa süre içerisinde turizm noktasında layık olduğu yeri alacaktır. Bu proje kadınlarımızın maharetlerini ön plana çıkarabilmelerine imkan sağlayacaktır " dedi.

Bölgesel kalkınma faaliyetleri kapsamında, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) aracılığıyla sunulan ve hibe desteği almaya hak kazanan Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin "Kadının Emeği Birliğin Temeli" projesini destekleme protokolü kapsamında Bolu Valiliği'nde tören düzenlendi. Törene, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ile Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Emine Özdoğan ve proje ortağı olan kurumların yetkilileri katıldı.

“BOLU KISA SÜRE İÇERİSİNDE TURİZM NOKTASINDA LAYIK OLDUĞU YERİ ALACAKTIR”

Törende bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, çağın en önemli sektörlerinden birisinin turizm olduğuna vurgu yaparak, "Hem Valilik hem de Bolulular olarak Bolu'da turizmin gelişmesini arzulayan ve bunun için gayret eden bir yapı içerisindeyiz. Biz inanıyoruz ki Bolu kısa süre içerisinde turizm noktasında layık olduğu yeri alacaktır" dedi.

“BU PROJE KADINLARIMIZIN MAHARETLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARABİLMELERİNE İMKAN SAĞLAYACAKTIR”

Turizm denildiği zaman gezen, gören, yeni lezzetleri tatmak isteyen ve bunun için para harcayan insanların akla geldiğini ifade eden Ümit, "İnsanların gittiği yerlerde görmek istedikleri en önemli unsurlardan bir tanesi de o bölgenin lezzetleri ve o bölgenin özelliğini taşıyan ürünleridir. İlimizin de kendisine has pek çok özellikleri, güzellikleri ve ürünleri var. Bölgeye has ürünlerin üretilmesinde kadınlarımız daha mahir. Bu proje kadınlarımızın maharetlerini ön plana çıkarabilmelerine imkan sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

“PROJENİN TOPLAM BÜTÇESİ 1 MİLYON 370 BİN LİRADIR”

"Kadının Emeği Birliğin Temeli" projesi hakkında bilgiler veren MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ise, “MARKA olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Sosyal Gelişimi Destek Programına her ilden 3’er proje gönderdik. Bolu’dan da Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin “Kadının Emeği Birliğin Temeli Projesi” destek almaya hak kazanan projeler arasında yer aldı. Projenin toplam bütçesi 1 milyon 370 bin liradır. Bütçenin 1 milyon 200 bin lirası Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılıksız destek olarak verilecek." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, "Kadının Emeği Birliğin Temeli" projesinin kurumlar arası destekleme sözleşmesi Bolu Valisi Ahmet Ümit ve proje ortağı kurum amirlerince imzalandı.

 

 

  • "KADININ EMEĞİ BİRLİĞİN TEMELİ"
  • "KADININ EMEĞİ BİRLİĞİN TEMELİ"
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.