VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK"

6 Ekim 2020

..................................

Bolu’da yapımına 2016 yılında başlanılan ve 11 milyon lira harcanarak yüzde 80’i tamamlanan Uluslararası Köroğlu Parkı, “Millet Bahçesi” olmak için gün sayıyor. AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bolu’ya bir millet bahçesi yapılacak demiştik. Bu süreç 29 Eylül itibariyle sonuçlandı. İhalesi yapıldı ve şuan ihaleyi değerlendirme süreci var. Bolu’muza hayırlı olsun. Çok güzel bir millet bahçesi olacak" dedi.

Bolu Belediyesi tarafından Alpagut Mahallesinde 2016 yılında yapımına başlanan ve yüzde 80’i tamamlanan Uluslararası Köroğlu Parkı’nın 31 Mart yerel seçimleri döneminde “millet bahçesi” olması yönünde karar verildi. Dönemin AK Partili belediyesi parkın yer tahsisini Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne verdi. Seçimlerin ardından Bolu Belediyesi’nin CHP’ye geçmesiyle birlikte çalışma yapılmayan Köroğlu Park bugüne kadar atıl vaziyette kaldı. Parkın yaklaşık 1,5 sene boyunca atıl halde kalmasının ardından parkın yer tahsisi, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne verildi. Yapılan devir işlemini sonrasında parkın “millet bahçesi” yapılmasına karar verildi.

İhalesi yapıldı

Türk Dünyası’nın sembollerinden olma iddiasıyla başlanılan Uluslarası Köroğlu Parkı’nın “Millet Bahçesi” olması için 29 Eylül’de ihale gerçekleştirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bolu’ya bir millet bahçesi yapılacak demiştik. Bu süreç 29 Eylül itibariyle sonuçlandı. İhalesi yapıldı ve şuan ihaleyi değerlendirme süreci var. Bolu’muza hayırlı olsun. Çok güzel bir millet bahçesi olacak. İçerisinde kütüphane, kahvehane, mescidin bulunduğu, insanların eşleriyle, çocuklarıyla gidip rahat bir ortamda vakit geçirebileceği bir alan olacak. Bu süreçte emek veren başta sayın cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 • "ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK"
 • "ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK"
 • "ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK"
 • "ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK"
 • "ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİ OLACAK"
2 yorum yapılmış
 • Gereksiz
  7 Ekim 2020 • 20:48
  İhale ne ihale... Millete hala para kazandırma derdindesiniz. Bolunun her yerinden görüncek denilen heykel sinek gibi. Bırakın artık bu yalandan blöfleri...
 • Ahmet
  8 Ekim 2020 • 09:49
  Siz zaten hep boş işlerle uğraşın,Bolu ya bu sözüm ona yaptığınız bahçe ne katma değer sağlar???Bence hiç,haaa yandaş müteahitlere 11 milyon para aktardık diyorsanız,ona birşey diyemeyiz.GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.; G.MUSTAFA KEMAL
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.