VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEMİRKOL'DAN BOLU HALKINA UYARI

27 Eylül 2020

...................................

Bolu İl Sağlık Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol, son dönemde artış gösteren korona virüs vakalarının ardından paylaşımda bulundu. Demirkol, “Pozitif olan hastamız, son 7 gün içinde 1 metreden daha yakın mesafede 15 dakikadan daha uzun süreyle maskesiz temas ettiği kişileri filyasyon ekiplerimize lütfen hızlıca bildirsin” dedi.

Kontrollü sosyal hayatın başlamasının ardından maalesef son dönemde ilimizde de koronavirüs vakaları artış gösterirken buna paralel olarak ölümlerde arttı. Yapılan testlerde her gün onlarca yeni vakaya rastlanırken Bolu halkının koronavirüsü genel anlamda ciddiye almadığı görülüyor. Korona virüs testi pozitif çıkan ve temaslı olan kişilerin kendisini gizlememesi ve filyasyon ekiplerine bildirmesi yönünde  Bolu İl Sağlık Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol önemli uyarılarda bulundu.

“KUL HAKKINA GİRMEYELİM”

Bolu İl Sağlık Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol, korona virüs ile ilgili yapılan tüm uyarıları dikkate almayanlara sosyal medya hesabından uyardı. Demirkol, “Pozitif olan hastamız, son 7 gün içinde 1 metreden daha yakın mesafede 15 dakikadan daha uzun süreyle maskesiz temas ettiği kişileri filyasyon ekiplerimize lütfen hızlıca bildirsin. Bu kişilerin isimlerini tam vermemek, size hastalığı bulaştıran veya sizin hastalığı bulaştırdığınız kişilerin aramızda dolaşması anlamına geliyor. Bu durum hepimizin, taşıyıcı kişilerle her an olası teması demek. Sevdikleriniz için Koronavirus’u saklamayınız. Hep birlikte başaracağız” ifadelerine yer verdi.Haber:Aslı Akış

2 yorum yapılmış
  • cumhurhalk
    28 Eylül 2020 • 08:04
    çok doğru söylüyor saklamaması lazım ama vatandaş bunu bilmiyorsa pozitifse ne yapsın, ayrıca vatandaş işinden olma korkusu var kirayı ödeyemiyor faturasını ödeyemiyor ne yapsın hükümet buna çözüm bulsa herkes açıkça söyler.
  • simsiz
    28 Eylül 2020 • 08:29
    Sayın müdürüm bence hastanelere dikkat edelim ve kontrol edelim saat 2 de başlayan doktorlarımız var koridorda sıra bekleyen bir sürü hasta var iken
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.