VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"ASLA BİR AYRIM YOK"

13 Ağustos 2020

..............................................................

Bolu Belediyesi tarafından Uğur Mumcu Parkı’nda hizmete açılan “Uğur Mumcu Kültür Merkezi” kısa sürede gençlerin uğrak noktası haline geldi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçmişte sadece TÜGVA’nın kullandığı, yeni Uğur Mumcu Kültür Merkezi’yle ilgili, “Burası Türkiye’nin tüm aydınlık yüzlerine açık. Buraya gelen gençlerimize ‘Sen kimsin, nasıl düşünüyorsun, dünyaya nasıl bakıyorsun?’ sorusu asla sorulmayacak.  O cemaatten olsun, şu cemaatten olsun gibi bir ayrımımız da asla yok. Herkes buraya gelip ders çalışabilir” dedi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla TÜGVA’dan tahsisi geri alınan Uğur Mumcu Parkı içindeki tek katlı bina, bünyesinde oluşturulan kütüphane, açık-kapalı okuma salonları ve dinlenme alanları ile gençler için donanımlı bir kültür merkezine dönüştürüldü.

ESKİ HALİNDEN ESER YOK

“Uğur Mumcu Kültür Merkezi” adıyla hizmete sunulan kültür merkezi kısa sürede gençlerin uğrak noktası haline geldi. Özellikle geçmiş dönemde sadece bir grubun kullanımına sunulan bina artık her gün her görüşe mensup gençlere ev sahipliği yapıyor. Gençler, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), KPSS, DGS, LGS gibi farklı birçok hayati sınava, kültür merkezi kütüphanesinde, ortamda hazırlanıyorlar.

“HİZMET KALİTESİNİ DAHA ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Bolulu gençlere kapılarını açan Uğur Mumcu Kültür Merkezi ile ilgili bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Uğur Mumcu Kültür Merkezi’mizin tadilatını tamamladık. Burası bizden önce bir vakıfa, TÜGVA’ya verilmişti. Onlardan burayı geri aldık, iç düzenlemesini yaptık. Yeni bilgisayarlarımız geldi. Burada memnuniyetle gördüm ki, öğrencilerimiz derslerine çalışıyorlar, keyifli, rahat bir ortam var. Burada TUS, hakimlik sınavlarına hazırlanan arkadaşlar var. Bizim sağlamak istediğimiz ortam buydu. İnşallah önümüzdeki dönem buradaki hizmet kalitesini daha da arttırarak, öğrencilerimizin daha konforlu şekilde ders çalışmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

“BİR AYRIMIMIZ ASLA YOK”

Farklı dünya görüşlerine mensup tüm gençleri Kültür Merkezi’ne davet eden Özcan, “Burası Türkiye’nin tüm aydınlık yüzlerine açık. Buraya gelen gençlerimize ‘sen kimsin, nasıl düşünüyorsun, dünyaya nasıl bakıyorsun?’ sorusu asla sorulmayacak.  O cemaatten olsun, şu cemaatten olsun gibi bir ayrımımız da asla yok. Herkes buraya gelip ders çalışabilir. Kimseye de ‘sen buraya neden geldin?’ sorusu sorulmaz” diye konuştu.

 • "ASLA BİR AYRIM YOK"
 • "ASLA BİR AYRIM YOK"
 • "ASLA BİR AYRIM YOK"
 • "ASLA BİR AYRIM YOK"
 • "ASLA BİR AYRIM YOK"
6 yorum yapılmış
 • Ahmet
  14 Ağustos 2020 • 14:48
  Kesinlikle yanlış haber ! Bir önceki halinde de tüm öğrenciler girebiliyordu ve değişim olarak da belediye hicbir değişiklik yapmadı. Devraldığı gibi halka sundu! Yaptığınız haberleri lütfen doğru yapın!
 • Bolulu
  14 Ağustos 2020 • 15:09
  Ayıp hakikaten ayıp. Iki defa gitme şansım oldu Tugvadayken. Içerideki görevliler beni çok iyi karşıladılar Atatürkçü olmama rağmen. Sayın başkan size hiç yakıştıramadım
 • Buse
  14 Ağustos 2020 • 14:49
  Önceden de böyleydi burası. Değişen bir sey yok ki ???
 • alk
  14 Ağustos 2020 • 17:26
  Cidden yazık. Yani ben o kadar Tügva programına katıldım hiç kimse sen necisin ,siyasi veya inanc görüşün nedir diye sormadi. Ülke genelinde öğrenci eğitimine katkısı olan vakıfları bu kadar pasif hale getirme çabası nedendir ? Gençlerin eğitimlerindenmi korkuyorsunuz yahu anlamadım .
 • mer
  14 Ağustos 2020 • 18:34
  Yaptiginiz ise yazik hicmi utanmiyorsunuz daha once Tugva idaresindeyken gelenlere kapida siyasi gorusunuz nedir diyemi soruluyordu lutfen sozlerinize dikkat edin isinizi hakkiyla yapmiyor ve bununla birlikte isini hakkiyla yapan insanlara kara sürüyorsunuz !!!
 • Akn
  14 Ağustos 2020 • 19:05
  Eskiden de geldigi bi yerdi. Degişen hiç bişey yok sadece adını degiştirip yaptım oldu eski hali daha güzeldi hoş sohbet soguk havada sıcak bi çay bize bile çok iyi geliyordu evet hiç bir ayrımınız kalmamış gerçekten ugrqmıycagım yer haline getirdiğiniz için teşekkür ederim....
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.