VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAŞKAN ÖZCAN KÜPLERE BİNDİ..

12 Ağustos 2020

.............................................................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir süredir asılsız haberlerle kendisini, belediye çalışanlarını hedef alan bir haber sitesinin bugün de eşini hedef almasına tepki gösterdi. Başkan Özcan, “Artık yalan haberden çıkıp, çirkin ithamlarla haber yapan insanlara gıyabında bile gazeteci demeyin. Bu şahsın niye böyle yaptığını merak ettim ve buldum:  Bu zat’ın Bolu Belediyesi’ne değişik kalemlerde 30 bin lirayı aşkın borcu var” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yönelik bazı internet haber siteleri tarafından bir süredir devam eden organize saldırılara bir yenisi daha eklendi.  

Önce belediye çalışanlarını ardan, namustan yoksun bir şekilde suçlayan sözde internet haber sitesi, bu kez de Başkan Özcan’ın eşi Meral Özcan’ı hedef aldı. Başkan Özcan’ı ziyarete gelen Meral Özcan’ı belediye önünde tesadüfen karşılaştığı Fen İşleri Müdürü ile aynı karede fotoğraflayan malum haber sitesi,  Meral Özcan’ı belediye önünde yapılan çalışmaları denetliyormuş gibi haberleştirerek büyük bir algı operasyonuna yeltendi. iki yalan habere Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı 2. Oturumda tepki gösterdi. 

Toplantının dilek temenniler bölümünde rezil haberleri gündeme taşıyan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Arkadaşlar artık Bolu’da gazeteciyim deyip karalama haberler yapmak birileri için moda olmaya başladı. Ama bunun normal bir şey olmadığını hatırlatmak istiyorum” dedi.

BUGÜN BANA YARIN SİZE

Bu tür yalan haberler konusunda meclis üyelerine ve siyasi partilere çağrıda bulunan Özcan, “Bugün bana yarın size öbür gün başkasına… Artık yalan haberden çıkıp, çirkin ithamlarla haber yapan insanlara gıyabında bile gazeteci demeyin.  Şu haberi (Bolu Belediyesi’nde grup seks skandalı) gösterdim, böyle bir haber olabilir mi? Suç duyurusunda bulunduk, dava açtık. Ben bu işin peşini bırakmayacağım, bu kadar insanı zan altında bırakmaya hakkı var mı? İlimizdeki tüm siyasi partiler şu habere tepki göstermedi. Bugün belediye çalışanlarına yapıldı yarın sizlerden, aile fertlerinizin birine de yapılabilir. Bu işin vebaline ortak olmayalım, bu tür insanlara tepkimizi koyalım.” diye konuştu. 

ALÇAKÇA FOTOĞRAFINI ÇEKİP NAHOŞ BİR ŞEKİLDE HABER YAPMIŞ

Kulaktan duyma dedikodularla belediye çalışanlarını zan altında bırakan sözde internet sitesi sahibinin bugün de eşi Meral Özcan’ı hedef aldığını belirten Özcan, “Malum şahsın bugün bakın yeterince tepki görmemiş olacak ki bugün de eşimi haber yapmış, fotoğrafını koyarak. Benim eşim bugün belediyeye beni ziyarete geldi çıkarken de aşağıdaki çalışmalara bakmış ve alçakça fotoğrafını çekip son derece nahoş bir şekilde haber yapmış. İşin sonu nerelere gidiyor bak! Bu bugün benim başıma geliyor, içinden gülen, mutlu olan vardır ama yarın bir gün bu tip çukur adamlar sizlerle ilgili başka haberler de yapabilir.” ifadelerini kullandı.

VARSA BİLGİ, BELGE ORTAYA KOYARSIN

Başkan Özcan, söz konusu belediye personellerine de çağrıda bulunarak “Şu haberle ilgili belediye çalışanlarımızdan kast ettiği kimler varsa benim yaptığım gibi suç duyurusunda bulunsunlar. Kimsenin kimseye böyle kuru iftiralarda bulunmaya hakkı yok. Varsa bilgi, belge ortaya koyarsın.”  diye konuştu.

SEBEBİNİ ARAŞTIRDIM BULDUM

“Bu zat’a bilerek isteyerek bir kötülük yapmış değilim.” diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  yaptıkları araştırmada karalama haber yapan internet haber sitesi sahibinin belediyeye borcu bulunduğunu ve borcun tahsili için yasal yollara başvurulduğunu söyledi.  Özcan, “Niye böyle yaptığını merak ettim ve buldum:  Bu zat’ın değişik kalemlerde 30 bin lirayı aşkın borcu var Bolu Belediyesi’ne. Ve Bolu Belediyesi yüzlerce kişiye yaptığı uygulamayı yapmış ve parasını tahsil edebilmek için yasal yollara başvurmuş. Benim haberim bile yok. Ben bunda ne yapabilirim? Bu vatandaşın borcunu silme gibi bir yetkim var mı benim? Böyle şantaj yaparak borçlarını mı sildirecek? Olabilir mi? Kamuran bey emlak vergisini ödeyecek, bir başka Kamuran hiçbir şey ödemek istemeyecek.  Böyle bir şey olabilir mi? Lütfen bu tür karalamalara kayıtsız kalamayın. Belediyenin çalışanları hepimizin çalışanı, böyle karalamayı hak etmiyorlar. Bu tür olaylarda belediye meclis üyelerimizin, siyasi partilerimizin gerekli tepkilerini ortaya koymamaları da bu tür insanları maalesef cesaretlendiriyor.”  diye konuştu. 

4 yorum yapılmış
 • Ayhan
  13 Ağustos 2020 • 11:18
  Başkanım vatandaş sizden haberlerde bahsi geçen çalışanlarla ilgili şu ana kadar ne yaptınız onu bekliyor.bir kasa domatesten mutlaka çürük çıkacaktır.önemli olan çürükleri temizlemek.
 • Gerek
  13 Ağustos 2020 • 17:25
  Başkan hâlâ o kişileri kolluyor.başkanın bu kişiler neden bu kadar kolladığını bir gün görecek herkes.
 • Gerek
  14 Ağustos 2020 • 18:53
  Başkan olduğunda ulusal basına açıklamalar yapıp Bolu belediyesi ve çalışanları suçlayarak yolsuzluk olduğunu bankamatikçilerin olduğunu bazılarının çok yerden maaş aldığını söyleyerek hedef gösterdin Bolu basını ve ulusal basında bazı kişilere küfrettirdin.Kamu oyuna bir belge sunmadın ve dava açmadın.Şuan belediye gücünü arkana alabilirsin ama attığın iftiralar aldığın ahlar ve adalet birgün sanada hesap soracak er yada geç.
 • Bolulu14
  15 Ağustos 2020 • 19:47
  Sayin başkanim gecenlerde kedi ezildi diye 2bintl para cezasi dedin o kisinin reklamini yaptin haber asilsiz cikti herkes o insana hakaretetti neden cikipta özurdilemediniz hemen haberi sayfanizdan kaldirdiniz
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.