VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAŞKAN ÖZCAN O GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

12 Ağustos 2020

...........................................................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği (BEKAB) başkanlığından istifa etti.  İstifa kararına ilişkin konuşan Özcan, “Sırf ben başkanım diye birlik girişimlerini engelleyenlerin önünü açmak adına bu kararı alıyorum. Artık bundan sonra top beni engelleme üzerine siyaset geliştirenlerde. Bahaneleri kalmadı, BEKAB’ın sorunlarını çözsünler” dedi.

Evsel nitelikli katı atıkların çevreye zarar vermeden bertarafını sağlamak, çevre kirliliğini azaltmak, katı atık depo sahalarından azami istifade etmek ve ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla kurulan BEKAB’ın olağan toplantısı Bolu Belediye Başkanı ve BEKAB Başkanı Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti.

Bolu Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda BEKAB Başkanı Tanju Özcan, bir yıldır sürdürdüğü bu görevinden istifa edeceğini duyurdu.  BEKAB Başkanlığı’ndan istifa etme kararına ilişkin birlik üyelerini bilgilendiren Özcan, “Sırf ben başkanım diye birlik girişimlerini engelleyenlerin önünü açmak adına bu kararı alıyorum. Artık bundan sonra top beni engelleme üzerine siyaset geliştirenlerde. Tekrar altını çizerek söylüyorum: Biz Bolu Belediyesi olarak yine elimizden geleni yapacağız, onlarda gereğini. Artık bahaneleri kalmadı, BEKAB’ın sorunlarını çözsünler” diye konuştu.

“PROJENİN ENGELLENDİĞİNİ GÖRÜYORUM”

 Konuyu Vali Ahmet Ümit ile görüştüklerini ifade eden Özcan, “Valimize bu konuyu istişare ettim, ‘Sayın Valim Bolu’nun genelde ilgilendiren bir konu. Benim siyasal görüşümden, dünya görüşümden dolayı bu projenin gecikmesinden endişe duyuyor, engellendiğini görüyorum. Bu sebeple bu görevi bırakmak istiyorum, işler daha hızlı yürüyebilirsin diye’ dedim. ” ifadelerini kullandı.

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Bolu Belediyesi olarak BEKAB’ın yüzde 70 paydaşı olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini kaydeden Özcan, son olarak şunları söyledi:

“Biz Bolu Belediyesi olarak neredeyse biz BEKAB’ın yüzde 70 paydaşıyız. Üzerimize düşen yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Hatta buranın ihalesi gerçekleştirilebilirse, lot alanlarının yapımı konusunda kendi iş makinelerimizle lojistik destek vermeye hazırız. Ancak benim bu görevde kalmam işleri yavaşlatabilir endişesi ben de oluştu.  Bu tür projelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe falan da alınabilmesi söz konusu.. Benim bu birliğin başkanlığını bırakmam birliği hayrına olabilir, bazı işleri kolaylaştırabilir düşüncesiyle ben böyle bir karar aldım. Toplantının gündemini kapattıktan sonra, yarın tarihli istifa dilekçemi sayın valimize ulaştıracağım. ”

1 yorum yapılmış
  • Cyber
    12 Ağustos 2020 • 18:32
    ee tancu başkan sen değil miydin başkan olursak proje yapmak için kimseye ihtiyacımız yok diye oy toplayan ? bırak bu aslında yapıcaz ama önümüzü kesiyorlar komplo teorilerini ya iş ya istifa.. gerçi genel başkanından belli sizde istifa etmek diye bir cümle yok.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.