VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TABAKHANE ALANINA 300 KONUT YAPILACAK

4 Ağustos 2020

...............................................

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede’de bulunan tabakhanelerin Deri Organize Sanayi’ye taşınmasının ardından boşalacak 11.75 hektarlık alana kentsel dönüşüm alanı olarak ilk etapta 300 konut yapılacağını söyledi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Bayram gazetesine özel açıklamalarda bulunan Küpçü, Bolu’nun Gerede ilçesinde inşaat çalışmaları devam eden cezaevinin Kasım ayında açılacağını belirterek, “2017 yılında çalışmalarına başlanan 200 bin metrekarelik bir alana inşa edilen L tipi ve 1 açık ceza evi Avrupa standartlarında inşa edilmektedir. İnşaat faaliyetinin sonuna yaklaşılırken Kasım ayı içerisinde açılması planlanmaktadır. Yaklaşık 1700 mahkum kapasitesi barındırmakta olup bunların 400’ü açık, 1300’ü ise kapalı statüsündedir.  Personel sayısı ise 700 ile 1000 kişi arasında olması hedeflenmektedir. 2020 yılının son aylarından faaliyete geçecek olan L tipi ve 1 açık ceza evi yaklaşık maliyeti ise 110 milyon TL’dir.” diye konuştu.    

12 FABRİKA ÜRETİME GEÇTİ

İnşaat çalışmaları devam eden Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 fabrikanın üretime başladığını söyleyen Küpçü, “Deri Organize Sanayi bölgesi 1 milyon 360 bin metrekare alana kurulmuştur. Toplam bu alanda 128 adet sanayi parseli bulunmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın yüzde 50 oranında yatırımcılarımıza parsel destek tahsisi sunulmuştur. A, B, C diye sınıflandırılmasında üç alanda kurulum yapılmaktadır. Bunlar 3000 , 6000, 9000, metrekarelik parsel alanı oluşmaktadır.  Üretime geçen fabrika sayımız 12 adettir. İnşaat safhasında olan fabrika sayımız 37 adettir. Yeni yatırımı olan fabrika sayısı 10 adettir. Proje safhasında olan fabrika sayımız ise 37 adettir.” dedi. 

TABAKHANE BÖLGESİNE KONUTLAR İNŞA EDİLECEK

Tabakhanelerin Deri Organize Sanayi bölgesine taşınmasının ardından boşalan 11.75 hektarlık bölgeye konutların yapılacağını açıklayan Küpçü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gerede deri sanayisi yarım asırlık meslek halinde olan bir faaliyet türüdür. Türkiye’nin yaklaşık yüzde 30’unun deri üretimini sağlamaktadır. Yaptığımız çalışmalar neticesinde ve gelişen teknoloji sayesinde Tabakhane için ayrılan bölümümüzü şehir dışına taşıyarak Organize Deri Sanayi olarak faaliyetlerini sürdüreceklerdir. Tabakhane kısmını da Demirciler mahallemizde devam eden 11.75 hektarlık bir alanı yaklaşık Bin 40 konutluk bir alanı kentsel dönüşüm olarak ilk etap da 300 konutunun başlanması suretiyle hayata geçiriyoruz. Kentsel dönüşüm projemiz burada hayata geçtikten sonra yaşanabilir konforlu bir alan olarak Tabakhane kısmımıza kentsel dönüşüm projesiyle  vatandaşımızın konforlu yaşamına sunma gayretindeyiz.”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.