VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

13 İLİMİZDE EN YÜKSEK HAFTALIK VAKA SAYILARINA ULAŞILDI!

8 Temmuz 2020

...........................................................

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de korona virüs salgınında günün bilançosunu açıkladı. Bugün korona virüs nedeniyle 22 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son 1 ay içerisinde 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına ulaşılırken, Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır" dedi.

Bakanlığın güncellenmiş verilerine göre korona virüsü yenenlerin sayısı 187 bin 511'e ulaştı. Gün içinde yapılan 49 bin 302 test sonucunda bin 41 korona vakası tespit edildi. Toplam vaka sayısı 208 bin 938 oldu. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı bin 127 kişi. Son 24 saatte 22 kişi yaşamını yitirdi. Toplam ölü sayısı 5 bin 282'e çıktı.

"Son 1 ay içerisinde 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına ulaşılırken, ‘’Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaştığı tablo ile şu açıklamalara yer verdi, "Bazı büyük kentlerde en yüksek haftalık vaka sayıları salgının 5. haftasında görülmüştü. Tedbirlerle bunu düşüşler izledi. 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına son 1 ay içinde veya yeni ulaşılmaktadır. Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır” dedi.

2 yorum yapılmış
  • ONLEMAL
    9 Temmuz 2020 • 01:05
    Hangi iller açıklanmıyor!! Ama eş dost akraba durumu gösteriyor ki o illerin arasında Bolu'da var Bolu'da çok sayıda korona olmuş haberi gelmekte. Fabrikalarda çıkan korona vakaları önemsenmiyor! Sadece korona olan kişiye kiminle irtibat kurdun sorusu soruluyor ? Kişi yüzlerce insanı tek tek sayamaz! Sayamıyorda. Bu gibi durumlara kritik önlemkerin SAĞLIK BAKANLIĞI üstlenmesi lazım. ÖZEL FİRMA ÜRETİMİ DURDURMAZ! İNSAN HAYATINI ÖNEMSEMEZ! DEVLET VATANDIŞINI
  • Yaman
    11 Temmuz 2020 • 14:58
    Bolu 3 fabrikada var ve bu fabrikalarda eşi çalışan diğer fabrikalarada alınmıyor tedbir önce elimizde maskeyi ağzına takmazsan pamuğu tıkarlar başka yere bana bişey olmaz dersen sevdiklerin umrunda değil o zaman
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.