VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

26 Haziran 2020

....................................................................

Ülke genelinde YKS dolayısıyla hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri ve istisnalar belli oldu. 81 ilde hem 27 hem de 28 Haziran’da sokağa çıkma yasağı olacak.

Yarın itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulaması bir kez daha devreye girecek. Hafta sonu boyunca devam edecek olan sokağa çıkma yasağı belirli saatlerde uygulanacak. 81 ile gönderilen 27-28 Haziran -hafta sonu- sokağa çıkma yasağı genelgesine göre, YKS sınavlarına girecek adayların kendilerinin yanı sıra bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

YKS oturumlarının gerçekleşeceği cumartesi- pazar günleri belirlenen saatleri aralığında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 il sınırları içinde bulunan vatandaşların bu saat aralıklarında sokağa çıkması kısıtlanacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.