VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

CEMAAT ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ

29 Mayıs 2020

....................................................................

Bolu’da, korona virüs nedeniyle ibadete kapatılan camilerde 74 gün sonra ilk kez camilerde cemaatle namaz kılındı. Seccadeleri olmayan vatandaşlar ise yağmurlu havaya rağmen dışarıda namaz kıldı. Aşağısoku Mahallesinde cuma namazı çocuk parkında kılındı. İmam hutbeyi kaydırağın üzerine çıkıp okurken, cemaat çocuk oyun alanında birlikte namaz kılmanın mutluluğunu yaşadı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında 13 Mart tarihinde ibadete kapatılan camiler 74 gün sonra normalleşme planı kapsamında yeniden açıldı. İlk Cuma namazının kılındığı camilere seccadeleriyle gelen vatandaşlar polis ve bekçilerin kontrolünün ardından içeri alındı. İlk kez toplu halde ibadet edecek olan vatandaşlar, görevliler tarafından sosyal mesafe kuralına göre işaretli yerlere yönlendirildiler.

ÇOCUK PARKINDA CUMA KILDILAR

Aşağısoku Mahallesinde ise vatandaşlar cuma namazını çocuk parkında kıldılar. İmam hutbeyi kaydırağın üzerine çıkıp okurken, cemaat çocuk oyun alanında birlikte namaz kılmanın mutluluğunu yaşadı.  Bolu’da camilerin yanı sıra 17 Temmuz Spor Salonu ile Çıkınlar Mahallesi ile Kalıcı konutlar mevki'inde bulunan kapalı Pazar yerlerinde Cuma namazı kılındı.

  • CEMAAT ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.