VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZGE BOLU’YU TEMSİL EDECEK

29 Mayıs 2020

...................................................

Bolu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Özge Türkmen’in hazırladığı proje bu yıl 51. si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda bölge sergisine davet edilmeye değer görüldü.

9-12 Mart tarihleri arasında projesini Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde halka açık sergide sunan Özge Türkmen, 12 Mart tarihinde yapılan ödül töreniyle sonlanan sergide ise hem ilimizi hem okulunu temsilen büyük başarı elde ederek Sosyoloji alanında bölge birincisi seçildi. 1-5 Haziran tarihlerinde Diyarbakır'da yapılacak olan Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Türkmen henüz bir açıklama yapılmasa da pandemi nedeniyle belirlenen tarihin erteleneceği düşünülen Türkiye finallerinde bölge birinciliğinin yanında Bolu'yu da temsil edecek. Türkmen, projesinde günümüzün en büyük sorunlarından olan teknoloji bağımlılığı konusunu işledi. Belirlediği ve üstüne araştırma yaptığı yaş grubuna eğilimin az olması nedeniyle de dikkat çeken proje önerilerini hayata geçirmek için ilgili kurumlar ve projesinde işbirliği yaptığı Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi ve Yeşilay Cemiyeti Bolu Şubesi ile de somut adımlar atacağını belirtti.

EBEVEYNLERİ BİLİNÇLENDİRİYOR

 Pandemi nedeniyle evde kaldığı süreçte de projesini hayata geçirmek adına adımlar atarak faaliyete geçirdiği instagram hesabıyla doğrudan ebeveynleri bilinçlendirmek ve 3-5 yaş aralığındaki çocuklarda teknoloji bağımlılığını en aza indirmeyi hedefleyen Türkmen, instagram hesabından çocuklarını teknolojik alet kullanırken kontrol altına almak isteyen ebeveynlerin, çocuklarının teknolojik aletlerle gerektiğinden fazla vakit geçirdiğini düşünen ebeveynlerin, bunlar gibi bağımlılık belirtisi taşıyan ve önüne geçilmesi için adım atmak isteyen ebeveynlerin iletişime geçebileceğini gerekli yönlendirmeyi yapacağını söyledi. İletişime geçebileceğiniz sosyal medya adresleri: facebook/ÖzgeTürkmen instagram/alfakusagindateknoloji

  • ÖZGE BOLU’YU TEMSİL EDECEK
1 yorum yapılmış
  • Sos
    30 Mayıs 2020 • 10:10
    Instagram üzerinden, uzaktan eğitimle, teknolojik cihazlara bağımlılık konusunu mu çözeceğini mi açıklamış. Kesinlikle galiba birinci olur.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • 13 İLİMİZDE EN YÜKSEK HAFTALIK VAKA SAYILARINA ULAŞILDI!
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.