VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAKIN NE HASTALIĞINA YAKALANDI!

28 Mayıs 2020

.......................................................

Bolu’da ateş, bulantı, kusma ve halsizlik şikâyetleri ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne başvuran hastaya, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi teşhisi konuldu. Bolulu hasta, tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

Geçtiğimiz günlerde ateş, bulantı, kusma ve halsizlik şikâyetleri ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesine başvuran hastaya yapılan tetkikler sonucunda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi teşhisi konuldu.

VÜCUDUNDAN KENE ÇIKTI

Hastanın, 5-6 gün önce vücudundan kene çıkardığı ve kan tahlilinde lökosit ve trombosit düşüklüğü görüldüğü öğrenildi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ön tanısı ile Ankara Halk Sağlığı Laboratuvarına tetkik gönderildi. Tetkik sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi tanısı konan hastaya antiviral tedavi başlandı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Sırmatel’in girişimleri sonucunda hasta, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Bayar ile görüşülerek plazma tedavisi için Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesine sevk edildi.  Tedavi sonucunda hasta sağlığına kavuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • 13 İLİMİZDE EN YÜKSEK HAFTALIK VAKA SAYILARINA ULAŞILDI!
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.