VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"DOĞAYA SAYGILI OLALIM"

20 Mayıs 2020

........................................................................

Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) başkanı Burhan Turan özellikle yaylalarda, orman içinde bilinçsiz bir şekilde off road yaptığını zanneden kişilere sert tepki gösterdi. Turan, “Bolu’nun doğa güzellikleri nerelerdir hep beraber görelim ve doğaya ve kendimize saygılı olalım” dedi.

Bolu’da sevilen sayılan isimlerin bir araya gelerek kurduğu ve özellikle toplum için yaptıkları sosyal etkinliklerle tüm Türkiye’de saygın bir konuma ulaşan BOLOFF (Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü) başkanı Burhan Turan, özellikle son dönemde kendileriyle alakası olmayan kendini bilmez bazı kişilerin off road yaptıklarını zannederek çayırlık alanlara, orman içilerine, çiçeklere ve ağaçlara zarar verdiğini söyleyerek sert tepki gösterdi.

Burhan Turan yaptığı açıklamada, “Biz BOLOFF olarak,  doğa sporları ve bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile öne çıkmış bir dernek statüsündeyiz. Özellikle söz konusu doğa olduğunda titizlikle hareket eder ve tüm kulüp üyelerimize de bu konuda brifingler veririz. Fakat üzülerek söylüyoruz ki bazı 4*4 ya da SUV tarzı araç sahipleri bu konuyu dikkate almayarak  doğanın yapısını bozacak şekilde araç kullanmakta  ve özellikle çayırlık alanlarda o güzel yeşil dokuyu bozacak şekilde davranmaktadır. Bunlara şahit olan vatandaşlarımız da bu tür olayları kulübümüze mal etmektedir.

DOĞAYA SAYGILI OLALIM

Şunu özellikle söylemek isteriz ki, kulübümüze kayıtlı tüm araçlar logolu ve araca özel numaralıdır ve takibimiz altındadırlar. Bu vesile ile tüm 4*4 ve suv hatta tüm araç kullanan ve doğadan kopamayanlara sesleniyoruz. Buyrun  kulübümüze gelin,  hem bu konuda eğitimlere katılın, hem bizimle doğayı bozmadan, Off road nasıl yapılır, çevreye duyarlı olarak nasıl safari turu yapılır, nereler gezilir, Bolu’nun doğa güzellikleri nerelerdir hep beraber görelim ve doğaya ve kendimize saygılı olalım” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.