VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BELEDİYEDEN 'YERLİ FİDE' HAMLESİ

28 Nisan 2020

.........................................

 Bolu Belediyesi tarımsal alanda yerli fide yetiştirerek Bolulu çiftçilere temin ediyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 50 bin adet fideyi Bolulu çiftçilerle paylaşmaya hazır olduklarını belirterek, “Sosyal ve üreten belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı yerli fidelerimizle buluşturmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı yerli fide kullanarak tarımsal üretim yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Bolu Belediyesi kentte yerli tohumu teşvik etmek amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı seralarda “yerli fide” üretiyor. Ziraat mühendislerince yetiştirilen domates, biber, salatalık fideleri daha sonra Bolulu üreticilerle paylaşılarak, yerli fide dikimine önemli katkılar sağlıyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan üretim seralarında incelemelerde bulundu. 50 binin üzerinde yerli fidenin kök saldığı serada Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın ve diğer personellerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Özcan, tarımda yerli üretimi desteklediklerini söyledi.

“Yerli üretimi desteklemek için”

Özcan, bu kapsamda yapılan çalışmalardan bahsederek, “Yaşadığımız koronavirüs günleri bizlere tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğunu öğretti. Türkiye’nin tarım politikası ithal tohum üzerine kuruluydu. Yerli tohum üretilmiyordu, ağırlıklı olmak üzere İsrail’den ithalat yapılıyordu. O tohumlar da genetiği ile oynanmış tohumlardı ve sadece bir kez ürün veriyordu. Bizler de Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müzde yerli üretimi desteklemek için yerli tohum üzerine çalışmalar yaptık. Burada farklı çeşitlerde domates, biber, salatalık, altın çilek fideleri var. Bunların tamamı yerli üretim.” dedi.

“Sosyal ve üreten belediyecilik anlayışımız gereği…”

Yetiştirilen fideleri Bolulu çiftçilerle paylaşmaya hazır olduklarını da açıklayan Özcan, “Şu an 50 bin adet fidemiz var. Bu konuda üretim yapmak isteyen vatandaşlarımızın Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müz ile irtibat kurarak yerli fidelerden temin edebilirler.  Dediğimiz gibi bu yıl çok önemli. Koronavirüs salgınından sonra tarımsal anlamda sıkıntı yaşamamak için bu alanlarda etkili çalışmalar yapmak zorundayız. Biz de sosyal ve üreten belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı yerli fidelerimizle buluşturmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı yerli fide kullanarak tarımsal üretim yapmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

 • BELEDİYEDEN 'YERLİ FİDE' HAMLESİ
 • BELEDİYEDEN 'YERLİ FİDE' HAMLESİ
 • BELEDİYEDEN 'YERLİ FİDE' HAMLESİ
 • BELEDİYEDEN 'YERLİ FİDE' HAMLESİ
 • BELEDİYEDEN 'YERLİ FİDE' HAMLESİ
5 yorum yapılmış
 • Vatanda
  28 Nisan 2020 • 19:49
  Park - bahçeler müdürlüğü nerde nerden alacaz, haber yapmışsınız ama açıklayıcı olmamış
 • nizam
  28 Nisan 2020 • 20:41
  fideye nasıl ulaşacağız nasıl temin edeceğiz fideyi.ayrıca konu ile alakalı değil ama Bolu da binlerce maske dağıtıldığı yazıldı haberlerde gazetelerde ama ne hikmetse ben ve aileme bir maske bile verilmedi paşaköyde
 • Kerimandou
  28 Nisan 2020 • 23:01
  Harikasınız fide çeşitlerinden üçer beşer adet banada verirmisiniz bahçeme ekeyim Antalya da fasulye,domates,biber,patlıcan, mısır,salatalık, kabak,çilek,uzunbamya...bizde çogaltıp hep seksek komşularımızaysa versek böyle devam etsek ne güzel olurdu keşke boluda olmak isterdim
 • SadkYLDZ
  29 Nisan 2020 • 09:27
  Çok güzel bir hizmet.Belediye başkanımızı tebrik ediyorum..Ancak yıllardır YERLi TOHUM ÜRETMELiYiZ israilin boyunduruluğundan kurtulmalıyız diyen ve yerli tohum çalışmaları yapan DEVLET büyüklerimizin bu teşvikini gözardı etmemeli hiç bir yönetici..Ben Devlet bu isyanı yapmayana kadar tohumların ithal ve İsrail malı olduğunu bilmiyor hep yerli sanıyordum. Saygılar
 • zbolulu
  29 Nisan 2020 • 11:39
  tşk başkanım bu par bahçeler müd satış noktası neresi adres tüm emegi geçenlere tşk
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.