VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KARANTİNA HASTANESİ OLACAK

5 Nisan 2020

.........................................................................

Bolu’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında salgının daha fazla yayılmaması amacıyla İzolasyon Hastanesi oluşturuluyorKaracasu’da bulunan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı Fizik Tedavi Hastanesi’nin yeni açılan binasını boşaltan İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, burada ayrılan 70 odayı üst düzey şüphe taşıyan hastaların izolasyonu için kullanacak.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu, Bolu’da çalışmalarını hızla sürdürüyor. Alınan kararlar kapsamında vaka sayısının artmasının önüne geçmesi hedeflenirken, İl Sağlık Müdürlüğü de diğer yandan ek çalışmalar yaparak koronavirüse karşı mücadele ediyor. Kentteki her nokta dezenfekte edilirken, sosyal mesafe ve temas konusunda vatandaşlar sık sık uyarılıyor.

BOLU’DA YENİ ADIM

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ise yeni bir önlem için ilk adımlar atıldı. Üst düzey şüphe taşıyan vatandaşların, diğer insanlarla temaslarının önüne geçmek adına İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, izolasyon hastanesi fikrini hayata geçiriyor. Karacasu’da bulunan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı Fizik Tedavi Hastanesi’nin yeni açılan binasını boşaltan İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, burada ayrılan 70 odayı üst düzey şüphe taşıyan hastaların izolasyonu için kullanacak. Virüsün kuluçka süresi boyunca burada kalacak olan vatandaşlar, testlerinin pozitif çıkması durumunda tedavi altına alınacak.

Bolu Takip

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.