VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ÖZCAN’DAN ERDOĞAN’A MEKTUP

2 Nisan 2020

...........................................................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdı. Özcan, gönderdiği mektupla elektrik ve doğalgazda yüzde 50 indirim yapılmasını talep etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik olarak zor dönemden geçen vatandaşlara destek olmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderdi.  Başkan Tanju Özcan kaleme aldığı mektubunda, ülke olarak zor günlerden geçtiklerini ve bu kapsamda suya yüzde 50 indirim yaptıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a elektrik ve doğalgaz indirimi için çağrıda bulundu.

Başkan Özcan, mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanım;

Malumlarınız olduğu üzere ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. Covid-19 virüsünün yayılmaması için hem hükümetimiz hem de yerel yönetimlerimiz vatandaşlarımıza sürekli ‘Evde kal’ çağrıları yapmaktadır. Ancak, vatandaşlarımızın evde kalma süreleri arttıkça elektrik, doğalgaz ve su tüketim miktarları ciddi oranda artış göstermektedir.

BOLU HALKININ CEBİNDE KALACAĞINI HESAPLADIK

Vatandaşlarımızı evde tutma çabalarına katkı sunabilmek için Bolu Belediyesi olarak 2 ay süre ile su ücretlerine yüzde 50 indirim yapma kararı aldık.

Ancak; elektrik ve doğalgaz fiyatlarını belirleme yetkisi hükümetimize ait olup, bu kalemlerde ivedi şekilde indirim yapılması halinde vatandaşlarımızı evde tutma çabalarına büyük katkı sağlayacaktır.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda elektrik ve doğalgazla ilgili bu doğrultuda bir karar almanız durumunda sadece Bolu’da 48 Milyon Türk Lirası civarında bir paranın Bolu halkının cebinde kalacağını hesapladık. 

GÜN HALKTAN ALDIKLARIMIZI HALKA GERİ VERME GÜNÜDÜR.

Hükümetimizin de Bolu Belediyesi'nin yaptığı gibi elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yüzde 50 indirim yaparak ekonomik anlamda vatandaşımıza katkı sunmasını arzuluyoruz.  Aynı zamanda vereceğiniz bu kararlar milli birlik ve berberliğimize de güç katacaktır. Saygılarımla.”

  • ÖZCAN’DAN ERDOĞAN’A MEKTUP
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.