VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ALÇAK SÖZLER HERKESİ AĞAYA KALDIRDI !

28 Mart 2020

.......................................

Bolu'da, yurt dışından geldikten sonra 14 gün boyunca karantina altında tutulmak için kaldıkları kız yurdunda, sosyal medyadan canlı yayın yaparak daha önce yurtta kalan üniversiteli kız öğrencilerin eşyalarını karıştıran ve Türkiye Cumhuriyeti'ne küfür eden 2 kişi protesto edildi. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu paylaşımları yapan kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı ve bu kişilerin karantina süresinin tamamlanmasının ardından gözaltına alınacağı duyuruldu.

Koronavirüs salgının ardından yurt dışından gelen yaklaşık 500 kişi, geçtiğimiz günlerde Bolu'da 14 gün boyunca karantina altında tutulacakları Hayreddin Tokadi Kız Yurduna yerleştirildi. Yurtta kalan Furkan A. isimli bir genç, dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından canlı yayın yaptı. Genç, canlı yayın esnasında, daha önce yurtta kalan ve okulların tatil edilmesiyle evlerine giden kız öğrencilerin eşyalarını karıştırdı. Sosyal medya canlı yayını sırasında genç kızların eşyalarını izleyicilere gösteren Furkan A. tepkiler üzerine yayını kapattı. Tepkilerin ardından yurtta kalan başka bir grup da sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaptı. Bu yayında da yurdun kız yurdu olduğunu bilmediğini söyleyip kendilerini savundular.

DEVLETE KÜFRETTİ

Ancak bu sırada yurtta kalan Mehmet Nuri B. isimli bir genç de Türkiye Cumhuriyeti'ne küfür etti. Hem eşyaların karıştırılması hem de Türkiye Cumhuriyeti'ne edilen küfürler Bolu'da tepkilere yol açtı. Bolu'da sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, beraberindeki bir grupla karantina altındaki yurdun önüne giderek tepki gösterdi. Grup, burada Türk bayrağı açıp videodaki kişilere karşı söylemlerde bulundu. Yurtta kalan başka kişiler de protesto edenlere destek verdi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olayların ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Yurt dışından getirilip Bolu’da yurtta karantina altına alınan öğrencilerin söz konusu paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatılmış olup,karantina sonrası gözaltına alınmaları talimatı verilmiştir." denildi.  Kaynak- Bolu Radikal

 • ALÇAK SÖZLER HERKESİ AĞAYA KALDIRDI !
5 yorum yapılmış
 • Musti
  28 Mart 2020 • 11:06
  Şerefsizler
 • Sessiz
  28 Mart 2020 • 12:58
  Nankörler
 • Abidinmelek
  28 Mart 2020 • 14:27
  Karantina süreci bitince hemen ifade tc tini kötü lemek den
 • Alper
  28 Mart 2020 • 14:38
  soy adlarını da verin lütfen de çıktıklarında biz de onlara güzel bir karşılama yapalım
 • Veysi
  28 Mart 2020 • 20:47
  Bu haberdeki 2 kişiyi almadıklarını düşünüyorum. Sağdaki yeşil kafa videoda eşyaları karıştıran kişi, diğeri de küfür eden, Erdoğan'a söyleyin diyen kişi. Bunlar da alınsın.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.