VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VUHAN KORONA'YI YENDİ

24 Mart 2020

............................

Koronavirüsün ilk adresi olan Vuhan'da, korona vaka sayılarında artış olmayınca kentte karantinanın kaldırılması yönününde karar alındı.

Koronavirüsün çıkış noktası olan Çin'in 11 milyon nüfuslu Vuhan kentinde, hayat normale dönüyor. Vuhan'da ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs, kontrol altına alındı. Bölgede vaka görülme sayısı nerdeyse sıfıra inerken, çok sayıda hasta da iyileşti.Vuhan'da karantina kaldırılıyor.

ÖLÜM ORANINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Vuhan'da virüsten ölüm oranının yüzde 1,4 olduğu bildirildi. 60 yaşından büyük kişilerde ölüm oranının yüzde 2,6, 30 ila 59 yaşlarında yüzde 0,5, 30 yaşından küçüklerde yüzde 0,3 olduğu kaydedildi. Çinli yetkililer, daha önce koronavirüsten ölüm oranını ortalama yüzde 2 ila 3 olarak açıklamıştı.

KARANTİNA KALKIYOR

Çinli yetkililer, 25 Mart tarihinden itibaren 11 milyon insanın yaşadığı kentteki seyahat yasağını kaldırıyor. Bölgede 8 Nisan'dan itibaren karantina sona erecek. Çin hükümeti, ülkede başlayan koronavirüs salgının ardından 58 milyondan fazla insanın yaşadığı Hubei eyaleti 23 Ocak'ta karantinaya alınmıştı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.