VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAŞKAN ÖZCAN SERT ÇIKTI

11 Mart 2020

...................................................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP İl Başkanıyla alakalı konunun ulusal gündemde manşetlere taşınmasına sert tepki gösterdi. Başkan Özcan konuyla ilgili açıklamasında, “Buradan siyaseten kimseye ekmek çıkmaz” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Kongresinde gördüğü HDP İl Başkanı İbrahim Yolci’yi dışarı çıkarttırması ve sonrasında Yolci’nin savcılığa suç duyurusunda bulunması ile başlayan süreç konunun ulusal yayın organlarına taşınması ile yeni bir boyut kazandı.

Konuyla ilgili olarak, “Maalesef bu yandaş basın gene bizi diline doladı” diyen Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Arkadaşlar benim siyasi kimliğimi hepiniz biliyorsunuz. Ben hiç bugüne kadar kimseden bir şey gizlemedim. Milletvekilliği dönemimi biliyorsunuz, orada yaptığım konuşmaları biliyorsunuz. Ben şunu söyledim: ‘Ben Atatürkçüyüm, Atatürk’ün tanımladığı anlamda da Türk milliyetçisiyim.’ Dolayısıyla bu HDP imiş BDP imiş, bunlarla benim hiçbir zaman yol arkadaşlığım olmadı, olamaz. Bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak” diye konuştu.

 “BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM. ÖZÜ SÖZÜ BİR OLAN BİRİYİM”

“Bir de utanmadan ve de sıkılmadan bir de suç duyurusunda bulunmuş” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Özcan ayrıca şunları söyledi: “Kovuldum lafına bozulmuş, suç duyurusunda bulunmuş.  Bundan sonrası için de söylüyorum arkadaşlar: Ben Türk milliyetçisiyim. Özü sözü bir olan biriyim. Benim HDP’lilerle işim olmaz. Buradan siyasi rant elde etmeyenlere çalışanlar var. Vay efendim neymiş ‘4 bin oyumuzu geri verin.’ Yahu utanmazlığa bak. HDP’nin burada adayı yok muydu arkadaşlar? Sen HDP olarak aday çıkarttığın halde oylarının başka yere gittiğini düşünüyorsan zaten o seçmen senin seçmenin olmaktan çıkmıştır. Üstelik HDP’li olup da HDP’ye oy vermeyenlerin bana oy verdiğini nereden çıkartıyorsunuz. Belki diğer adaya oy verdi.”

“DÜN HDP’LİLERLE İŞİM OLMADI, BUGÜN DE OLMAZ, YARIN DA OLMAZ.”

Konuyu manşetlerine taşıyan ulusal yayın organlarına tepkisini “Yandaş basın gene almış sakız gibi çiğniyor” diyerek belirten Başkan Özcan açıklamasının sonunda ise, “Buradan siyaseten kimseye ekmek çıkmaz. Ben bugüne kadar HDP’lilerle iş tutmadım, ama iş tutanların borazanlığını yapan bu kanalları Bolu Belediye Başkanı olarak kınıyorum. Çözüm süreci yürütülürlerken, yan yana fotoğraf verirken Diyarbakır’da, Sur’da, o yolların altına bombaları bu teröristler yerleştirirken onların ağababalarıyla görüşenleri uyardım diye hakkımda suç duyurusunda bulunanlar da olmuştu. Dolayısıyla dün öyle konuşup bugün böyle konuşanlardan değilim. Dün HDP’lilerle işim olmadı, bugün de olmaz, yarın da olmaz. Hiçbir HDP’liyi iyi günümde de, kötü günümde de yanımda görmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

2 yorum yapılmış
  • bolulu
    11 Mart 2020 • 13:00
    Sen kendini ne zannediyorsun ,senin kadar onlarda bu ülkenin vatandaşı.
  • GercekBaskan
    11 Mart 2020 • 16:50
    Bize böyle milliyetçiler gerek , Başkanım bir oyum daha olsa yine sana atarım
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.