VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"İYİLER KAZANACAK DİYORUM"

29 Şubat 2020

................................

İki adaylı İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Kongresinde İYİ Parti Bolu Merkez İlçe mevcut Başkanı Murat Güler merkez ilçe başkanlığına tekrar seçildi. Güler, “Biliyorum ki hepimiz üzgünüz İdlib’de yaşanan olaydan dolayı hepimiz kırgınız. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Bugün siyaset yapma günü değildir. Genel merkezimiz de bu husustadır” dedi.

Elektrikçiler ve İnşaat Sanatkarlar Odasında düzenlenen kongreye, İYİ Parti Genel Merkez Genel İdare Kurulu Üyesi Bülent Gürsoy, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, İYİ Parti belediye meclis üyeleri, delegeler, üyeler ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede ilk konuşması İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler yaptı. Güler, “Biliyorum ki hepimiz üzgünüz İdlib’de yaşanan olaydan dolayı hepimiz kırgınız. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Bugün siyaset yapma günü değildir. Genel merkezimiz de bu husustadır” dedi.

“İYİLER KAZANACAK DİYORUM”

İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkan adayı Burak Alın, sonuç ne olursa olsun önemli olanın bir arada kararlılıkla yürümek olduğuna dikkat çekerek, “Aslında bugün burada yaşanması gereken bir demokrasi şölenidir, bir toydur fakat acımız büyük yaramız henüz kabuk bağlamadı. Haince ve kalleşçe yapılan bir saldırı neticesinde şehit verdiğimiz kahraman Türk askerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyor ve bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Böyle bir zamanda konuşma dinlemek çok zor ama bu da demokrasinin gerektirdiği bir seçimdir. İnanıcım odur ki Murat Güler arkadaşım ve her biri birbirinden kıymetli yönetim kurulu adayları da bizler kadar istekli ve heyecanlıdır. Önemli olan sonuç ne olursa olsun burada bir gönül birliği ile hedefimiz doğrultusunda bir arada kararlılıkla yürümektir. İyiler kazanacak diyorum hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“YÜREĞİMİZ YANGIN YERİ”

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş zor günlerden geçildiğine vurgu yaparak, “Bugün çok farklı konuşmalar aklımızdan geçiyordu. Ama maalesef son yıllarda izlenen Orta Doğu’daki yanlış dış politikaların neticesi olarak millet olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Güçleri, Türkiye’nin yetişmiş çok değerli personelleri bölgede zor günler yaşamaktadır. Biz mevcut hükümeti, tek adam hükümetini bu konuda defalarca uyardık. TBMM’de uyardık. Orta Doğu batağına girmeyelim. Bizim ne işimiz var dedik. En son Libya tezkeresinde de İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi bu tezkereye red oyu verdi. Bu anlaşılamadı. Fakat şehitler geldikçe canımız yandıkça birçok insanımızın da Ak Parti’ye oy versin, başka partilere oy versin, bizlere oy versin bu işi daha iyi muhakeme ettiğini, bu işin yanlış olduğunu burada olmamamız gerektiğini görmekteyiz. Yüreğimiz yangın yeri, üzülmekteyiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

“TEK ADAM DÜŞÜNCESİYLE BU İŞ ÇÖZÜLMEZ”

Şehitler olgusuyla Türkiye daha fazla yol alamaz. Buna bir neşter vurulması lazım. Gene Başkanımız ısrarla söyledi. TBMM’de kapalı oturum yapalım. Çözelim, anlatalım, dinletelim dedi. Maalesef tek adam zihniyeti bu konuları duymamazlıktan geliyor. Aslında bunlar yapılması lazım. Hal böyle olunca bizlerin yapması gereken sükûnetle millet olarak bu olayları karşılamamız. Bu işleri TBMM yapar. Onun çatısı altında çözülür. Tek adam düşüncesiyle bu iş çözülmez. Ondan sonra kandırıldım, yanıldım, şöyle oldu, böyle oldu. Biz bunları reddediyoruz. İnşallah yakın zamanda gerçekleşecek seçimde iktidarı elimize aldığımızda Türkiye nasıl idare edilirmiş, Devlet adamlığını nasıl olurmuş bütün dünyaya göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından iki listeyle gidilen kongrede 193 delegenin oyunu alan Murat Güler merkez ilçe başkanlığına yeniden seçildi. Murat Güler’in yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor:

Soner Akdaş, Koray Doğansoy, Duygu Kabasakal, Nurşen Eker, Canan Eğin, Hasan Bınar, Celal Yıldırım, Özcan Gökdemir, Ahmet Hitit, Nizamettin Gençler, A. Salih Budak, İsmail Demir, Barış Dişli, Muhittin Akkuş, İsmail Karakanlı, Nizami Aydoğan, Ertürk Gök, Hüseyin. C. Özkale, Nezahat Özer, Kadriye Canel, Emrullah Batar, Hatice Akmeriç.

1 yorum yapılmış
  • Markopasa
    5 Mart 2020 • 21:11
    CHP nin suyu bitti. Sizin kokunuz yok suyu emecek .Mutlu hayaller.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.