VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TOPLANTI YERİ ABANT

25 Şubat 2020

.............................................................

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı Bolu Abant’ta gerçekleşti. Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Çok kısa bir sürede, yaklaşık 2 ay içinde 36 il başkanımızı atadık. Önümüzdeki dönemde de kısa sürede de bu atamaları tamamlayacağız” dedi.

Abant Tabiat Parkı’nda bulunan bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşma yapan Partinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, toplantının kurumsal olarak yaptıkları ilk istişare toplantısı olduğunu aktararak, “Hepimiz farklı partilerdeydik, farklı mahallelerdeydik, farklı çevrelerdeydik ve sonra bir araya gelmeye karar verdik. 2-3 Aralık tarihinde yine bu mekanda, daha parti kurulmadan, partimizin hukuki süreci başlamadan, kurucular kurulu heyetimizin muhtemel üyeleriyle bir araya geldik. Orada 3 gün, daha önce aylar süren bir hazırlıkla Türkiye tekrar nasıl düze çıkar diye teknik heyetlerden de oluşan bir grup arkadaşımızın yaptığı çalışmaların semeresi olan taslak bir programı kurucular kuruluna sunmuştuk.” diye konuştu.

Davutoğlu, 2-3 Aralık tarihlerinde Abant’ta gerçekleştirdikleri toplantının ardından 12 Aralık’ta partilerinin hukuken kurulduğunu ve görev taksimi yapıldığını aktararak, şöyle devam etti: “Bunun hemen yanında teşkilatlanma çalışmalarına hız verdik. Çok kısa bir sürede, yaklaşık 2 ay içinde 36 il başkanımızı atadık. Önümüzdeki dönemde de kısa sürede de bu atamaları tamamlayacağız. Bu 36 il başkanı atanması dışında İstanbul ve Ankara il başkanlıklarını açtık. Yönetim kurulları devreye girdi. İnşallah 7 Mart’ta Konya’da il başkanlığını açıp Konya il teşkilatı da fiilen göreve başlayacak. 20’ye yakın ilimizde de il binaları tutuldu. Yapılanmaları neredeyse tamamlanmak üzere.”

Ahmet Davutoğlu, 81 ilde de süratle teşkilatlanacaklarını ve en geç haziran ayı içinde büyük kongreyi yapacaklarını kaydetti. Davutoğlu’nun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti. Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı, Çarşamba günü sona erecek.

  • TOPLANTI YERİ ABANT
  • TOPLANTI YERİ ABANT
  • TOPLANTI YERİ ABANT
  • TOPLANTI YERİ ABANT
  • TOPLANTI YERİ ABANT
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.