VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

GEREDE’DE YOĞUN KAR MESAİSİ

16 Şubat 2020

...............................................

Bolu’da geçtiğimiz hafta etkili olan yoğun kar yağışı Gerede’de de etkisini gösterdi. Gerede’de Belediye ekipleri kar temizleme çalışmalarını tüm cadde, mahalle ve ara sokaklarda sürdürdü.

Ülkemizi etkisi altına alan ve Gerede’de de -20’lere kadar düşen hava sıcaklığı neticesinde yoğun şekilde yağan kar birikintileri Gerede Belediyesi Atölye Amirliğine bağlı ekipler, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Zabıta ekipleri denetiminde ana caddeler başta olmak üzere tüm mahallelerin sokaklarında temizleme çalışmaları yapıldı. Ekipler kar ile mücadele kapsamında adeta seferber oldu.

KAR KÜREME ARAÇLARI İLE TEMİZLEDİLER

 Acil eylem planına göre hareket eden Atölye Amirliği Ekipleri gece gündüz çalışarak yoğun kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını vatandaşlara hissettirmeden yolları açtılar. Kar kalınlığının yer yer 60 ila 80 santimetreye kadar ulaştığı alanlar ve mahalle aralarına kadar açılan yollar vatandaşlar nezdinde takdirle karşılandı. Öte yandan, yaya yolunda biriken karların temizliği için alınan yeni kar küreme araçları, öncelikli olarak çarşı merkezindeki kaldırımlar, okul ve halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerin temizliğinde kullanılmaya başlandı. Devam eden kar yağışına karşı ekipler kaldırımlarda biriken karları kar küreme araçları ile temizlediler.

ÇATILARDAKİ BUZLAR KIRILDI

Kar birikintilerini temizlemenin yanı sıra Belediye İtfaiye ekipleri tarafından çatılardan sarkan buz sarkıtları ve devasa kar birikintileri merdivenli itfaiye araçlarıyla kırılarak temizlendi.

  • GEREDE’DE YOĞUN KAR MESAİSİ
  • GEREDE’DE YOĞUN KAR MESAİSİ
  • GEREDE’DE YOĞUN KAR MESAİSİ
1 yorum yapılmış
  • KerimAk
    17 Şubat 2020 • 18:58
    Çocukluk yıllarımın o yoğun karlı günlerini hatırlıyor ve her şart altında; Cumartesi yarım gün olmak üzere okula yaya olarak gidip gelirdik şimdilerde birçok şeyler değişti.Soğuk boşuna dememiş doğum yerim Erzurum ama genellikle Gerede'de ikamet ederim diye.Zaman zaman Gerede kar'a teslim oluyor ve bu yıldabiraz öyle olmuş,dileyelim bereketli bir yıl olsun Sn.Belediyemiz getekeni yapar ve kimseler mağdur olmaz.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.