VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

CANİLERE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ

29 Ocak 2020

.........................................................

Bolu’nun Mengen ilçesinde, Afganistan uyruklu orman işçisini öldürdükleri iddiasıyla yargılanan Pakistan uyruklu 4 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

1.Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar Bahtiyar Ali, Amir Safi, Shakkir Ulla ve Taj Muhammed ile avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısı, anlaşmazlık yaşadıkları orman işçisi Nesumullah Kerimoğulları’nı başına odun ve balta ile vurarak öldüren sanıklara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti. Ulla’nın yaşlarının 18’den küçük olduğu için cezalarında indirim yapılması yönünde görüş bildiren iddia makamı ayrıca, Ali’nin, maktulün cep telefonunu çaldığı için de “kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık” suçundan cezalandırılmasını istedi. Tercüman aracılığıyla savunmasını yapan sanık Safi, odun topladıkları esnada Nesumullah ile Bahtiyar arasında kavga çıktığını öne sürerek, “Ben bu esnada elimdeki sopayla Nesumullah’ın başına vurdum, dengesini kaybedince de Bahtiyar baltayla başına vurdu. Bu sırada Taj ile Shakkir bizden uzaktaydı. Yere düşünce uçuruma atarak üzerini odunlar ve çalı çırpı ile kapattık” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Taj Muhammed ise hakkındaki suçlamayı kabul etmediğini belirterek, “Ben o esnada evde yemek yapıyordum. Diğer üçü eve bir hışımla gelerek kapıyı kırdılar. Nesumullah’ı Taliban’ın kaçırdığını söylediler. Benim olayla ilgim yoktur” diye konuştu. Shakkir Ulla ile Bahtiyar Ali, Safi’nin ifadesine katıldıkları yönünde savunma yaptı. Sanıkların avukatları, esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapmak için mahkemeden süre talep etti.Talebi kabul eden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.