VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DÜN İNDİRİM BUGÜN ZAM

29 Ocak 2020

..............................

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile motorin için özel tüketim vergisi (ÖTV) litrede 1,9059 liraya çıkarıldı. Motorin fiyatlarına bugünden itibaren vergi artışı nedeniyle 13 kuruş zam yapıldı.

Motorinde son iki günde gerçekleşen litre başına 34 kuruş indirimin ardından maktu ÖTV artışı ile bu indirimin 13 kuruşu geri alındı.Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararı uyarınca motorinde maktu özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarları litre başına 1.7945 TL’den 1.9059 TL’ye çıkarıldı. Bu artış pompa fiyatında litre başına 13 kuruş artış anlamına gelirken hafta başından beri yaşanan 34 kuruş indirim ise 21 kuruşa gerilemiş oldu.

EPGİS’ten yapılan açıklamada, “29 Ocak tarihinde geçerli olmak üzere; motorin türlerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) litre başına 11 kuruş arttırılırken, bu zam pompa fiyatlarına 13 kuruş olarak yansıtıldı” denildi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan bazı mallara uygulanacak ÖTV tutarlarının yeniden belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı uyarınca, motorinin maktu ÖTV tutarında litre başına 0.11 kuruş artış yapıldı. Karar bugün yürürlüğe girdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.