VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SOĞUKLAR PAZARA KÖTÜ YANSIDI

21 Ocak 2020

.............................................

Bolu’da İhsaniye Mahallesi’nde her hafta kurulan Bolu Pazarında bu hafta soğuk hava, kış sebze ve meyve fiyatlarını olumsuz etkiledi.

İlimizin önemli semt pazarlarından Bolu Pazarına vatandaşlar yine yoğun ilgi gösterirken havaların soğumasıyla birlikte Bolu Pazarında sebze ve meyve fiyatları cep yaktı. Mevsim sebzelerinden Ispanak, 4 TL’den alıcı bulurken, Karnabahar 6 TL, Pırasa 3 TL’den alıcı buldu.

Yurt genelinde etkili olan soğuk Bolu’da Pazar fiyatlarını etkiledi. Kurulan tezgâhlardaki sebze ve meyveler de soğuktan etkilendi. Pazar esnafı soğuk hava nedeniyle müşterilerin az olduğunu belirtirken vatandaşlar da havaların soğumasının yanı sıra fiyatların cep yaktığını ifade etti. Sebze ve meyvede yaşanan yüksek fiyat artışları pazarda tüketicinin alım gücünü düşürdü. Pazar tezgahlarında bazı sebze ve meyve fiyatları şu şekilde yer aldı:

Kış sebzelerinden, Ispanak 4TL, Pırasa 3TL, Lahana 3TL, Karnabahar 6TL, Brokoli 6TL, Kereviz 5 TL olurken, salata malzemeleri olan Havuç 3TL, Marul 4 TL, Kırmızı Lahana 3TL,Turp 3 TL ve Limon’un kilosu ise 8 TL de satılırken; Maydanoz, Tere, Dereotu ve Yeşil Soğanın âdeti 1,5 TL olarak tezgâhlara yansıdı. Öte yandan tezgâhlarda Muz 6,5 TL, Mandalina 2 TL, Ayva 3,50 TL, Elma 3,5 TL, Portakalın 3 kilosu ise 10 TL’den pazarda alıcı buldu.

Kaynak: Köroğlu Gazetesi

1 yorum yapılmış
  • Osman
    21 Ocak 2020 • 14:25
    Uretici hicmi para kazanmasin.Yeterli kazanc saglanmayinca ureten olmadigi zaman,uretim yapmiyoruz diye sikayet ediliyor.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • BOLU'DA BUGÜN VEFAT EDENLER, 10 TEMMUZ CUMA
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.