VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

İYİ Kİ VARSINIZ!

18 Ocak 2020

.................................................

Bolu’da, çenesinden tüfekle vurulan ve durumu kötü olan sokak köpeği, hayvanseverler tarafından tedavisinin yapılması için İstanbul’a götürüldü. 

Edinilen bilgiye göre, Bolu’da geçtiğimiz günlerde vatandaşlar tarafından yüzü kanlar içerisinde bir sokak köpeği bulunarak hayvan derneği olan BOLPATİ’ye teslim edildi. Dernekte bulunanlar tarafından veterinere götürülen yaralı sokak köpeğinin tüfekle vurulduğu ve çenesinde çok sayıda kırık olduğu tespit edildi. Tedavi için Bolu’da yeterli imkanların olmaması üzerine BOLPATİ derneği, merkezi İstanbul’da bulunan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’nden yardım istedi. Bolu’ya gelen dernek başkanı Yasin Yılmaz, yaralı köpeği de yanına alarak tedavisi için İstanbul’ a götürdü. Kafa kısmında çok sayıda saçma bulunan yaralı köpeğin tedavisinin sürdüğü ancak hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.
“DOMUZ KURŞUNUYLA VURULMUŞ”
Konuyla ilgili açıklama yapan SOHAYKO Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, köpeği yaralayanların cezalandırılmasını isteyerek, “Bolu’ya gelerek aldığımız köpeğin çenesinin tamamen parçalanmış olduğunu gördük. Veteriner hekimin yaptığı kontrollerde bu köpeğin domuz kurşunuyla vurulduğunu ve çenesinin bu yüzden parçalandığını tespit ettik. Ameliyat olması ve daha kapsamlı tetkiklerinin de yapılabilmesi için İstanbul’a götürüyoruz. Sayın valimizden ve Cumhurbaşkanımızdan bunu yapan vicdansızların biran önce bulunmasını istiyoruz. Sokak hayvanlarını korumak hepimizin görevi. Biran önce yeni yasanın çıkıp bu canilerin yüksek cezalarla cezalandırılmalarını istiyoruz. Köpeğin durumu şuan için kötü. Vücudunda yüksek enfeksiyon var. Umarız biran önce iyileşip hayata geri döner” dedi.

 • İYİ Kİ VARSINIZ!
 • İYİ Kİ VARSINIZ!
 • İYİ Kİ VARSINIZ!
3 yorum yapılmış
 • Serdar
  18 Ocak 2020 • 18:48
  İlgilenenlere teşekkür ederiz
 • ilker
  20 Ocak 2020 • 11:11
  Artık bu canlara yapılan eziyetler son bulsun.hayvanlar mal değildir.onlarında bir canı var.hiç kimsenin ne hayvana ne insana acı çektirmeye hakkı yoktur.yurt dışında köpeğine işkence yapan adam 10 yıl hapis cezası aldı.ceza bitiminde ülkeden çıkarılacak.Neden hala bizde bu masum canlarla ilgili yeni yasa çıkamıyor.bunu yapanlar ruh hastası insanlar ve aramızda dolaşıyorlar.yarın birgün aynı şeyi insana da yapabilirler.
 • Burhanztrk
  20 Ocak 2020 • 07:48
  Batıyor koskoca dünyaya Kendileri sığamadı ki ağzı dili söylemeyen kullara saldıracak kadar kudurdular kimsenin suçu cezasız kalmayacak bu dünyada onlar konuşamıyor ama onur dünyada siz nasıl hesap vereceksiniz onlar konuştuğunda
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.