VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MİNİK ŞAMPİYON AKİF

17 Ocak 2020

................................................

Özel Haber: Cem IŞIK

Bolu şubesi Turkuvaz Eğitim Kurumları’nda düzenlenen satranç turnuvasında 5 yaşındaki Cafer Akif Çalışkan 1’inci oldu.

Turkuvaz Eğitim Kurumları’nda Satranç Antrenörü Levent Tümer tarafından düzenlenen satranç turnuvasında okul öncesi kategorisinde 2015 doğumlu Akif Çalışkan rakiplerinden yaşça daha küçük olmasına rağmen namağlup şampiyon oldu. Antrenör Tümer’in büyük takdirini kazanan minik sporcu satranç yeteneğiyle insanları kendine hayran bıraktı.

Kısa sürede büyük gelişme kaydeden ve namağlup şampiyon olan minik Akif hakkında konuşan Antrenör Tümer, “Çocuk isteyecek ki, veli destekleyecek ki öğretmeni onu yönlendirebilsin. Turkuvaz Okullarının Papatya Anasınıfına 6 aydır devam ediyorum ben. 3 tane 6 yaş grubumuz, 2 tane de 5 yaş grubumuz var. Akif 5 yaş grubumuzun 2015’lilerin bulunduğu sınıfta ve okul öncesi kategorisinde 1’inci oldu. Kendinden yaşça büyük olan rakiplerini 6 aylık bir eğitimle alt etti. Akif’in kardeşlerinden ortanca olanı satranç sporcusu ve aynı zamanda Bolu’daki il temsilciliğini birlikte yürüttüğümüz Köroğlu Satranç Kulübü’nün sporcusu. Yöneticisi ve antrenörü olduğum için öğretmen evinde yapılan etkinliklere abisinin katıldığını biliyorum. Geçtiğimiz yıllarda ve genelde de iyi sporcular ailenin küçük çocuğu olur. Mutlaka önlerinde örnek ağabey ya da abla olur. Küçük çocuğa destek verir ve bence Akif’in rol modeli abisi. Öğretmeni sevdiği zaman çocuk evde rol modelini sıkıştırmaya başlıyor. Ben o dönüşleri aldığım zaman doğru yolda olduğumu anlıyorum. Bunu yaptırabiliyorsak başarmışız demektir” ifadelerini kullandı.

AİLESİ AKİF’E TAM DESTEK VERİYOR

Küçük şampiyon Akif’in ailesi katıldıkları satranç turnuvasının ödül töreninde heyecan ve sevinçle oğullarını desteklediler. 5 yaşındaki şampiyonun babası Ümit Çalışkan, “2015 Bolu doğumlu Akif. Bu yılın başından beri antrenörü Levent beyin eğitimiyle bu noktaya geldi. Okul öncesi kategorisinde kendi yaş grubundan üst seviyedeki çocuklarla 5 maç yaptı ve tüm maçları kazandı. Namağlup şampiyon oldu. Akif bizim 3 çocuğumuzun 3’üncüsü. Başarısından dolayı onu yetiştiren Levent öğretmene teşekkür ederiz” dedi.

Turkuvaz Eğitim Kurumları Satranç Turnuvası okul öncesi kategorisi şampiyonu Cafer Akif Çalışkan ise satranç hakkında, “Centilmen, kibar, saygılı ve sabırlı insanların sporudur” dedi.

  • MİNİK ŞAMPİYON AKİF
  • MİNİK ŞAMPİYON AKİF
  • MİNİK ŞAMPİYON AKİF
  • MİNİK ŞAMPİYON AKİF
  • MİNİK ŞAMPİYON AKİF
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.