VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TAHSİN KARAGÖZ’DEN ANLAMLI HAREKET

13 Ocak 2020

.....................................

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz, “İlklerin Adamı” olarak bilinen Şerafettin Erbayram’ın Semerkant Mahallesi’nde doğduğu eve fotoğraflarının koyulması ve evin bulunduğu sokağa da isminin verilmesi için sözlü önerge verdi.

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Toplantısı’nın dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz, meclise anlamlı bir önerge sundu. Bolu’da “İlklerin Adamı” olarak bilinen, kurduğu vakıf ve yaptığı işlerle herkesin takdirini kazanan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Şerafettin Erbayram’ın, doğduğu evin müzeye, evin bulunduğu sokağa da isminin verilmesi için bir önerge sundu.

"BOLU İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER"

Karagöz konuşmasında, bir vatandaşın kendisinden Şerafettin Erbayram’ın evinin müzeye, evinin bulunduğu sokağa da isminin verilmesini talep ettiğini belirterek,  “Şerafettin Erbayram, Bolu için gerçekten önemli bir değer. Gerek yaptıkları, gerek kurduğu vakıf ile Bolu için çok önemli. Semerkant’ta da Şerafettin amcanın doğduğu eski bir ev var. Bu ev şu an kullanımda değilmiş. Kötü durumda harabe bir evde değil. Bu eve Şerafettin Erbayram amcamızın isminin verilmesini rica ediyorum. Artı bir konu olarak ailesinden de görüş alarak yapmış olduğu yardımları, fotoğrafları, Bolu’ya katmış olduğu değerleri bu evde sergilenmek, gelecek nesillere “Bu kimdir” denildiği zaman kafalarda soru işareti kalmayacak şekilde yapılması için bir önerge vermek istiyoruz. Ailesi ile de görüşülsün, onlar ne der ne demek ister bir öğrenelim. Doğduğu sokağa isminin verilmesini ben sizlerden talep ediyorum” dedi.

“İSMİNİ YAŞATALIM”

Şubat Ayı meclisinde ortak bir önerge olarak getirilmesini beklediğini ve Şerafettin Erbayram’ın isminin yaşatılmasını arzu ettiğini söyleyen Başkan Özcan, “Gerçekten kendisi Bolu’da herkesin sevdiği bir isimdi. Güzel işler yapmaya çalışıyordu Bolu için. Allah gani gani rahmet eylesin. Zaten Suat Çelen bey ile ilgili konuşurken Bolumuza değer katmış, emek vermiş insanların isimleri yaşatılmalı demiştik. Evin durumunu bilmiyorum. Buna hayır diyen olmaz. Belediye meclisimiz sıcak bakar. Önümüzdeki meclis Şerafettin Erbayram’ın ismini yaşatalım, ben de bunu arzu ederim. Ortak bir önerge olarak getirirsiniz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bolu Takip Gazetesi

3 yorum yapılmış
 • zbolulu
  14 Ocak 2020 • 22:01
  Iyi olur çıkınlar mahallesine 3630 sokaka park gözüküyor o parka ismi verile bilir bu parkı bir an önce yapın isimde şerefettin erbayram parkı olsun
 • R
  15 Ocak 2020 • 08:15
  Bence sokak dan ziye cadde veya bulvara ya da her hangi bir resmi kurumada ismi verilerek yaşatılması gerektiğini düşünüyorum.
 • Uygur
  15 Ocak 2020 • 16:28
  Uzgunum ,gercek chp li sayisi gittikce azaliyor.Hayirlsi ,hic olmazsa isimleri kalir.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 • BOLU'DA BUGÜN VEFAT EDENLER, 10 TEMMUZ CUMA
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.