VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DOĞANAY'DAN ÖZCAN'A ÇOK SERT SÖZLER...

13 Ocak 2020

........................

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, "Sayın Alaaddin Yılmaz ve O’nun dönemindeki bazı görevlilerin, sosyal denge tazminatından usulsüz ve yasal limitin üzerinde yararlandıkları iddiası; gerek gündeme geliş şekli gerekse Bolu gibi herkesin herkesi tanıdığı küçük bir şehirde yaşanması Tanju Özcan’ın siyasi ahlakını da gözler önüne sermektedir" dedi. Doğanay ayrıca, "Müfettişler tespit ettikleri konularla ilgili görevlilerden savunma isteyecek olup, yapılacak savunmaların ardından suç unsuruna rastlanırsa yasal sürece geçilecektir. Yani ortada şuan ne suç ne de suçlu vardır" ifadelerini kullandı. 

Bolu Belediyesi geçmiş dönem Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve bazı görevlilerin haksız şekilde Sosyal Denge Yardımı alarak fazla para aldıkları iddiasına cevap veren AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; iddialarla ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Nurettin Doğanay, “Bolu’da son günlerde 'Sosyal Denge Sözleşmesi' kapsamında geçmiş dönem Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz, geçmiş dönem seçilmiş AK Partili bazı Belediye Başkan Yardımcıları ve de Bolu Belediyesinde çalışan daire müdürü, memur arkadaşlarımızın kişilik haklarının hiçe sayılarak, basın ve kamuoyu önünde adeta linç edilmesi karşısında bu açıklamayı yapmak ne yazık ki zorunluluk olmuştur.

"ALGI OPERASYONLARIYLA KAMUOYUNU YÖNLENDİRİYOR"

Göreve başladığı ilk günden bu yana algı operasyonlarıyla kamuoyunu yönlendirerek, Bolu halkının oylarıyla geldiği bu göreve ne kadar hazırlıksız ve işbilmez olduğunu kamufle etmeye çalışmaktadır. Son olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından gündeme getirilen 3 dönem Bolu Belediye Başkanlığı görevinden bulunan Sayın Alaaddin Yılmaz ve O’nun dönemindeki bazı görevlilerin, sosyal denge tazminatından usulsüz ve yasal limitin üzerinde yararlandıkları iddiası; gerek gündeme geliş şekli gerekse Bolu gibi herkesin herkesi tanıdığı küçük bir şehirde yaşanması Tanju Özcan’ın siyasi ahlakını da gözler önüne sermektedir.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bahse konu rapor; Mülkiye Müfettişleri tarafından 2014-2019 yılları arasındaki Bolu Belediyesi’nin çalışmalarına yönelik yapılan incelemeler tamamen usule yönelik bir inceleme olup, müfettişlerin belirttiği konuların hepsi birer tespitten ibarettir. Müfettişler tespit ettikleri konularla ilgili görevlilerden savunma isteyecek olup, yapılacak savunmaların ardından suç unsuruna rastlanırsa yasal sürece geçilecektir. Yani ortada şuan ne suç ne de suçlu vardır.

"YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR"

Hazırlanan bu raporun bir örneği Bolu Valisi ve Bolu Belediye Başkanında mevcuttur ve de başka kimsede yoktur. Ne hikmetse bu rapor basına sızdırılmıştır. Ve sonra yavuz hırsız ev sahibi bastırır misali raporu ben vermedim diye de Tanju Özcan Bolu Belediyesi Meclisinde açıklamada bulunmuştur. O zaman bu raporu basına Tanju Özcan vermediyse, Bolu Valisi mi vermiştir? Bu ise açıklanması gereken en önemli husustur.

Çünkü; Bolu’da herkes tarafından tanınan, Bolu’da yaşayan, çoluk çocuğuyla bir yaşam süren Bolulu 27 kişi henüz daha savunmaları bile alınmadan açık isimleri basında yer alarak linç edilmiş, hepsi birer zimmet suçlusu pozisyonuna düşürülmüştür.

“23 BELEDİYE ÇALIŞANI MEMURDAN NE İSTEDİNİZ?”
Diyelim ki; Sayın Alaaddin Yılmaz ve seçilmiş Belediye Başkan Yardımcılarının siyasi kimlikleri var ve sizin siyasi anlayışınız, siyasi ahlakınız bu insanlara iftira atma, onları karalamaya müsait. Ya 23 Belediye çalışanı memurdan ne istediniz? Onları, Ailelerini, anne ve babalarını ve hatta çocuklarını, bu psikolojiye sokmanızı, açık isimlerini yerel ve ulusal basında boy boy ilan etmenizi hangi ahlak, hangi vicdan kabul edebilir? Bu 23 memur arkadaşımız, hak etmedikleri bir parayı mı almışlar? Yoksa bu memur arkadaşlarımız, Belediyenin parasını mı çalmışlar? Hayır. Yapılan ne? Hesaplama hatası. Bu hata bu arkadaşlara mı ait? O da hayır. Mali Hizmetler Müdürlüğünün hesapları sonucunda bu paralar yatmış. Peki bu arkadaşların suçu ne?

"KURAN-I KERİMİ FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İÇİN DEĞİL OKUMAK İÇİN ELİNE ALSIN"

"Bu arkadaşların tek suçu; Bolu Belediye Başkanının çalışan ve emek düşmanı olması. Göreve geldiği ilk günden bu yana Bolu belediyesi çalışanlarının yatarak para kazandıklarını, aldıkları parayı helal etmediklerini basın yoluyla sıklıkla dile getiren bir Belediye Başkanı ile çalışmaları bu arkadaşların tek suçu. Yazık hem de çok yazık. Hak, hukuk, adalet diye sloganlarla yola çıkan CHP zihniyetinin temsilcisi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a bu konudaki tek çağrım; yüce dinimiz İslam’ın kitabı olan Kur’an’ı sadece resim çektirmek için değil, okumak için de eline almasıdır. Ey Tanju Özcan; artık tek derdi evlerine helalinden ekmek götürmek olan, çoluk çocuğunun rızkının peşindeki işçi ve memur kardeşlerimizin yakasından bir düş. Düş ki 15 yıllık AK Parti Belediyeciliğinde destanlar yazarak Bolu’nun gelişiminde, dönüşümünde ve değişiminde büyük emeği olan bu kardeşlerimiz de artık Bolu Halkına rahatça hizmet etsinler."

“LAF DEĞİL, İCRA MAKAMISIN”

"Göreve geldiği ilk günden bu yana Tanju Özcan’a yaptığım tek çağrı elinde belge, bilgi var ise derhal yasal süreci başlat. Çünkü laf değil, icra makamısın. Tanju Özcan’ın ise bir yıldır yapabildiği tek şey en iyi yaptığı şey olan; iftira, yalan, karalama ve algı yaratma. İşte bu yüzdendir ki tamamen maddi hatalardan kaynaklı bir olayı da haksız para alma, zimmete para geçirme olarak kamuoyuna pazarlamakta, insanları linç etmektedir.
Tek üzüntüm ise, Bolu’nun kayıplarla geçecek 5 yılınadır. Takke düştü kel görünmüştür. Çünkü; algıyla, süslü laflarla, boş vaatlerle şişirilen Tanju Özcan’ın gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Tanju Özcan’ın bugüne kadar ortaya attığı iddiaların hepsinin içi boş çıkmış ve dağ fare doğurmuştur.”  

4 yorum yapılmış
 • Dorucu
  13 Ocak 2020 • 17:38
  Velev ki hesaplamada yanlış yapılmış. Hesaba para fazla yattığında 23 kişinin hiçbiri dememiş mi kardeş bana niye fazla para yatırdınız yarın faiziyle geri isterler diye. Yoksa istemem yan cebime koy hesabı mı
 • Erol
  13 Ocak 2020 • 18:43
  Adam ne yapsın halki aydınlatmak onun isi sizin gibi saman altından su yurutmuyor kaç donem belediye başkanlığı sizde idi siz kac sefer meclis toplantılarını canli yaptiniz senesi dolmayan adam kicina motor takipdami çalışacak ah ah sizi gidi gambazlar size verdiğimiz oylar haram olsun
 • YLER
  14 Ocak 2020 • 11:07
  HELE İKTİDAR BİR DEĞİŞSİN DAHA ÇOK YOLSUZLUKLAR ÇIKACAK ANKARA BELEDİYESİNİN HALİNE BİR BAK BŞK BİR İHALEDE 571 TRİLTON ALLAH SORSUN BUNLARINDA HESBINI SORSANIZA MELİH EFENDİYE
 • Erol
  14 Ocak 2020 • 01:32
  Ne kadar da insan hakları savunuculuğu yapıyorsunuz.Ordaki memurlardan ne istenmiş.miş...Güya suçu ispat edilene kadar kişi suçsuz dur.Öyle mi.Bunu siz mi söylüyorsunuz.Bu kanun SADECE SİZLERE GALİBA.Kadıyı satın aldığın gün ADALET ölür demiş Atalarımız....Tabiii anlayana......
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.