VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VALİLİKTEN BOLU HALKINA ÇAĞRI

11 Ocak 2020

.......................

Bolu Valisi Ahmet Ümit, İdlib’de yaşanan insanlık dramı için Bolu Valiliği koordinesinde Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH Bolu Şubesi’nin İdlib için ‘Eşya Yardım Kampanyası’ başlattığını duyurdu. Ümit, " İdlib'de yaşanan insanlık dramı karşısında bizim insanlarımız da duygularını saklayamadılar ve eşya yardım kampanyası başlatmak istediler” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve İHH Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı ile birlikte bir araya gelerek İdlib’de yaşanan insanlık dramı üzerine Bolu’da ‘Eşya Yardım Kampanyası’ başlattıklarını duyurdu.

“İNSANLAR YERLERİNDEN YURTLARINDAN EDİLDİ VE EDİLİYORLAR”

15 Mart 2011 tarihinde başlayan Suriye’deki savaş sebebiyle birçok insanın bugüne kadar maalesef mağdur olduğunu ve çok insanın hayatını kaybettiğini dile getiren Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Son günlerde İdlib’de yaşanan ağır bombardıman sebebiyle bu insanlık dramı daha da üst seviyelere çıktı, insanlar yerlerinden yurtlarından edildi ve ediliyorlar. Bu facia bu insanlık dramı karşısında bizim insanlarımız da duygularını saklayamadılar ve eşya yardım kampanyası başlatmak istediler” dedi.

“BU KAMPANYADA ÇOCUK ELBİSELERİ, BÜYÜKLERE OLABİLECEK ELBİSELER, BATTANİYE, KİLİM, HALI VB. EŞYALAR İLE BUNLARIN YANINDA GIDA MADDESİ DE ALABİLECEĞİZ”

Bolu Valiliğinin koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilimiz İHH Şubesi aracılığıyla İdlib’de savaştan mağdur olan çocuklar başta olmak üzere tüm savaş mağdurlarına iletilmek üzere eşya yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Vali Ümit,  “Bu kampanyada çocuk elbiseleri, büyüklere olabilecek elbiseler, battaniye, kilim, halı vb. eşyalar ile bunların yanında gıda maddesi de alabileceğiz. Bütün okullarımız bu yardımların merkezi olacak. Belli bir süre içerisinde buralarda toplanan yardımlar İHH Bolu Şubemiz tarafından alınıp doğrudan doğruya İdlib’de savaştan mağdur olan insanlara iletilecek. Böyle bir kampanya başlatıyoruz. 222 tane okulumuzun yaklaşık 50 bin öğrencisi ve bütün öğretmenlerimiz aynı zamanda isteyen bütün vatandaşlarımız bu kampanyaya katılabilir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İHH Şubemiz tarafından konu takip edilecek ve hep birlikte bu kampanyayı bitirdikten sonra da savaş mağduru insanlara toparlanan malzemeleri halkımızın, çocuklarımızın gönlünden koparak alınan malzemeleri İdlib’deki insanlara ileteceğiz. Şimdiden bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve vatandaşlarımıza önemli katkıları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Bu savaşların en kısa sürede bitmesini Cenab-ı Hak’tan temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 • VALİLİKTEN BOLU HALKINA ÇAĞRI
 • VALİLİKTEN BOLU HALKINA ÇAĞRI
6 yorum yapılmış
 • Biri
  11 Ocak 2020 • 14:50
  Önce sayın valimizden yardım bekliyoruz iblibe en az 3 bin tl sonra bizlerde yardım ederiz .
 • orhun
  11 Ocak 2020 • 15:29
  umut olalim
 • YILMAZBEKTA
  11 Ocak 2020 • 20:34
  SAYIN VALIM, ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BU YARDIM KAMPANYASI AFİŞLERLE DESTEKLENMELİ. BİRDE ŞEHRİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE VATANDAŞIN YARDIMLARI KOLAYCA ULAŞTIRABİLECEĞİ NOKTALAR OLUŞTURULMALI.HATTA GEREKİRSE EVLERDEN ALINMALI. EMİNİM YAPILAN YARDIMLARI TIRLAR ALMAYACAKTIR.HER ZAMAN KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ. SAYGILARIMLA
 • Bolulu
  11 Ocak 2020 • 21:39
  Kızılay neden bu kampanyada yok Kızılayın öncülüğünde olmalıydı
 • Tavsiye
  12 Ocak 2020 • 22:32
  Öncelikle sayın valimize duyarlılığından dolayı teşekkür ederim bir tavsiye mahalle başlarına giyecek ve kitap toplam kutuları konulsa ve buralara bırakılsa ihtiyaç sahiplerine teslim edilebilir hatta yenmeyen ekmeklerde toplanarak sokak hayvanlarına verilebilir meleketim Malatya da ve birçok şehirde örneği var
 • SANCHEZBRAXO
  13 Ocak 2020 • 09:05
  sURİYELİLERİN YANINDA OLAN VARSA GİTSİN ORAYA.BİZDE İŞSSİZLİKTEN İNTİHAR EDEN VARKEN NE HADDİMİZE ELİN NEYDUGU BELİRSİZ VATANSIZLARARINA YARDIM.DOYURAMADINIZ GİTTİ.DEVLETİN YARDIMI YETMEDİMİİ VATANDASA KADAR İSTENİR OLDU.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.