VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“MEDYASIZ BİR TOPLUM DÜŞÜNÜLEMEZ”

9 Ocak 2020

...............................................

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, fedakarca gazetecilik mesleğini yerine getiren basın mensuplarının aynı zamanda önemli bir kamusal görevi de toplum adına yerine getirdiklerini söyledi.

Doğanay yayınladığı mesajda,  gazetecilerin bireylerin ve halkın talep ve beklentilerini en iyi şekilde yansıtarak kamusal bir görevi yerine getirdiklerini ifade ederek,  “Gazetecilik mesleğini, ilkeleriyle kendilerine düstur edinmiş olan gazetecilerimiz; köklü gelenekleriyle, yeni teknolojiler, gelişen ve çeşitlenen iletişim kaynaklarıyla görevlerini ifa ederken aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle bir yandan toplumun sağlıklı işlemesine katkı sunmakta. Bolu’muzun da müstesna bir kent haline gelmesi, tanıtılması, markalaşması, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesi, eğitim, sağlık ve spor alanlarında tam bir cazibe merkezi haline gelmesinde çok önemli katkılar sağlayan yerel ve yaygın basın mensuplarımızın bugüne kadar gösterdikleri gayreti, üretkenliği ve değer yüklü anlayışı bundan sonra da aynı hassasiyetle sergileyeceklerine yürekten inanıyorum.

 BASINSIZ VE MEDYASIZ BİR TOPLUM DÜŞÜNÜLEMEZ

Tarafsız, özgür ve ilkeli bir şekilde görevini yürüten, milletimizin ve devletimizin hassasiyetlerini ön planda tutan, basın etik kurallarına bağlı basın, toplumun kalkınması ve gelişimine de katkı vermektedir. O yüzden basınsız ve medyasız bir toplum düşünülemez. Demokrasinin temel değerlerinden biri olan basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti, halkın objektif ve tarafsızca bilgi almasında büyük önem arz etmektedir.

HİÇ ŞÜPHESİZ SEKTÖRÜN PEK ÇOK SORUNLARI VAR

Ama bizler biliyoruz ki basın mensupları arkadaşlarımız, bu önemli görevi fedakarca çalışmaları ile gerçekleşmektedirler. Hiç şüphesiz sektörün pek çok sorunları vardır. Bu sorunların bugünde, tekrar tekrar görüşülüp, konuşulup çözümü istikametinde çalışmalar yapılması çok önemlidir.

Bu vesileyle; Milletimizin haber alma hakkı adına fedakârlıkla gecesini gündüzüne katıp, demokrasinin ve devletinin yanında, tarafsız yayıncılıkla mesleğini icra eden basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve meslek hayatlarında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.