VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”

9 Ocak 2020

....................................................

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Türk Dünyası Topluluğu, Bolu Ülkü Ocakları, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı  (TÜRKAV) tarafından düzenlenen ‘’ Milli Kültür, Milli Kimlik Ve Milli Şahsiyet Üzerine Düşünceler Konferansı’’ MHP Genel Başkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy’un katılımıyla Mavi Salonda gerçekleşti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ( BAİBÜ) Mavi Salonda gerçekleştirilen Milli Kültür, Milli Kimlik Ve Milli Şahsiyet Üzerine Düşünceler Konferansı’na TÜRKAV Bolu Şube Başkanı Ulaş Aydoğan’ın konuşması ile başlandı. Ulaş Aydoğan konuşmasında, bu etkinliğin vakıfları için çok önemli olduğunu bu tarz etkinlikler ile daha fazla kitleye ulaşacaklarını ve devamının geleceğini belirtti ve katılımlarından dolayı Prof. Dr. Ruhi Ersoy’a teşekkürlerini sundu. Baş Danışman Prof. Dr. Ruhi Ersoy konuşmasına bu etkinliği düzenlediklerinden dolayı Bolu Ülkü Ocakları, Türk Dünyası Topluluğu ve TÜRKAV’a teşekkürlerini sunarak başladı.  Bu şekilde düzenlenen etkinliklere katılımına çok önem verdiğini belirten Ersoy, gençlere yol çizmenin ve bilgilendirmenin yoğunluk dahi olsa her koşulda destek olduğunu, bu durumdan da mutluluk duyduğunu belirtti.

“BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”

Prof. Dr. Ruhi Ersoy, tarihe bir bütün olarak baktıklarını belirterek, “Tarih tartışmasında Osmanlı’yı yüceltip Cumhuriyet’i eleştirmek,  Cumhuriyetle Atatürkçülük yapıp Osmanlı’yı ve tarihi eleştirme karasındaki tahtravallinin hiçbir tarafında değiliz biz. Siz de değilsiniz. Tarihin kahramanlarından bir bütün olarak baktığımızda hiçbir kahramanı birbiriyle kavga ettirmezsiniz’’ dedi. Ersoy, tarihe bir bütün olarak bakıldığında milletimize geçmişten beri kurulan tuzak ve engellere karşı en büyük mücadelenin verilebileceğini de belirtti. Türkiye’de otuz yedi adet etnik grubun olduğunu söyleyen Ersoy, etnik grupları ayrıkmaksızın her birinin bütünüyle Türk Milleti’ni oluşturduğunu ve her birinin kültürleriyle milli kültürü zenginleştirdiklerini belirtti.

“MÜCADELENİN KARARLILIĞI HER ANLAMDA ÇOK ÖNEMLİDİR’’

Ersoy yaptığı konuşmasında ihanete karşı verilen mücadelenin kararlığının her anlamda çok önemli olduğunu söyleyerek, “Türk milletine ihanet ve hıyanette bulunmak isteyen PKK ve Fetö ile mücadelenin kararlılığı her anlamda çok önemlidir. Bu kararlılık uluslarası boyutta Fırat Kalkanı, Afrin, Barış Pınarı Harekatları ile beraber güçlendirilmesi ve Libya Anlaşmasının desteklenmesi için oradaki hükümeti düşürmek isteyenlere karşı da bizim mücadeleye olan bağlılığımız da dahil olmak üzere hepsi beka ile ilgili işlerdir.  Son üç buçuk dört yıldır yapılan mücadele hangi taşın altında ne olduğuna kadar derinleşmiştir. Bu da gerçekleri daha da net bir şekilde gün yüzüne çıkartmıştır’’ şeklinde konuştu.

  • “BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”
  • “BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”
  • “BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”
  • “BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ”
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.