VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

27 MİLYONLUK PROJE

18 Kasım 2019

..............................

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, organize sanayi bölgesinde üretim kapasitesinin artması sonrası yapılması planlanan yeni arıtma tesisinin ihalesinin 2020 yılı ocak ayında olacağını söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve beraberindeki heyet ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile arıtma tesisi ihalesi için görüşme gerçekleştirdi. Deri OSB’de üretim kapasitesinin artmasının yeni bir Arıtma Tesisi ihtiyacını doğurduğunu aktaran Mustafa Allar, 2.Deri Arıtma Tesisi Projelerini görüşmede sundu. OSB Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, yaklaşık maliyeti 27 Milyon TL olan projeye onay vererek, projenin yapım sözünü verdi.

“ÜRETİM KAPASİTESİNİ % 50 DAHA ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Alınan yatırım 110 Milyon TL’lik Cezaevi, 30 Milyon TL’lik Biyolojik Arıtma Tesisi’nden sonra ilçeye kazandırılacak en büyük 3. yatırım olacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “OSB Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, 27 Milyon TL’lik yatırım olan yeni bir Deri Arıtma Tesisi sözünü aldık. Günlük 6 bin metreküp kapasiteli bu arıtma tesisinin ihalesi 2020 Ocak ayında gerçekleşecek. Bu proje aynı zamanda Sanayi Bakanlığı’nın 2020 yılında gerçekleştireceği ilk ihale olacak. Arıtma Tesisi 18 ayda tamamlanacak. Deri OSB’deki üretim kapasitesini % 50 daha artırmayı hedefliyoruz ve Gerede’nin deri üretim merkezi olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. İlçemize ve deri sanayi esnafımıza hayırlı olsun. AK Parti Bolu Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü Bey’e ilçem ve Deri sanayi esnafı adına sonsuz teşekkür ederim’’ ifadelerine yer verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.