VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

METE YARAR’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

8 Kasım 2019

...............................

AK Parti Bolu Gençlik Kolları ve UNİAK tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, Bolu’ya geldi. Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki tünellere ilişkin konuşan Yarar, Türkiye’nin sınırında düzenlediği operasyonlarla çok büyük bir adım attığını belirtti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Bordo Salon’da düzenlenen etkinliğe, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. AK Parti Bolu Gençlik Kolları ve UNİAK tarafından “Oyun Bozan Türkiye’den Oyun Kuran Türkiye’ye” adlı programda konuşan Yarar, Türkiye’nin son dönemde yaptığı operasyonlara değinerek, “Mehmetçiğimiz şu anda yakın dönemin en büyük operasyonlarını icra ediyor. Pençe, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı… İdlib dediğiniz alan, coğrafya olarak baktığınızda 900 kilometre uzunlukta, 30 kilometre derinlikte. Burada bütün birlikler sınır ötesinde. 1923’ten beri Türkiye’nin yapmış olduğu en büyük sınır ötesi operasyonlar ve harekatlar icra ediliyor. Kıbrıs Barış Harekatı’nın neredeyse 10 katı büyüklükte diyebiliriz.” diye konuştu.

“KUŞATMALAR YARILMADAN DEVLETLER BÜYÜMEZ”

“Eğer oyun bozabiliyorsanız, çok büyük şeyler başarıyorsunuz demektir.” diyen Yarar, “Türkiye’nin 1984’en beri terör ve terör unsurları yüzünden cebinden çıkan parası yaklaşık 300 milyar dolar. Bugün oynadığımız ve bozmaya çalıştığımız şey aslında yıllardan beri Türkiye’ye yapılmaya çalışılan kıskacı yıkmak. Fırat’ın doğusu diye lütfen harekâtı küçümsemeye çalışanlara şunu söyleyin; ‘Kuşatmalar yarılmadan devletler büyümez.’ Önce kuşatmayı yarmanız lazım. O kuşatmayı yardığınız andan itibaren büyük devlet olmaya başlarsınız.” değerlendirmesinde bulundu.

“HALA ‘PYD TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR’ TARTIŞMASI YAPILIYORSA VAY HALİMİZE”

Mete Yarar, Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde Türk askerlerinin bulduğu tünellere de değinerek, şunları kaydetti: “Bölgede 4 senede yaklaşık 1 milyar dolar para harcayarak yapılmış tüneller var, tam 500 kilometre. 4 senedir neye hazırlanıyorlardı ve niçin yerin altına 500 kilometre tünel kazma ihtiyacı hissettiler? Bunlar bugün için kazılmadı, ilk kazıldığı tarihler 2014. 15 Temmuz darbe girişimi olsaydı bu tünellerden Türkiye’ye çıkış yapacaklardı. O yüzden bölgeye baktığınızda eğer hala oyunların ne kadar büyük olduğunu anlayamıyorsak bir sorun var demektir. Hala Türkiye’de ‘PYD bir terör örgütü müdür değil midir’ tartışması yapılıyorsa vay bizim halimize.”

Türkiye’nin neredeyse son 35 yılını çalan terör belasının uluslararası bir proje olduğuna da dikkat çeken Yarar, “İsrail’in çok önemli bir gazetesi biz barış harekâtını bitirdiğimizde ‘6 yıllık proje 6 günde bitti’ diye bir açıklama yaptı. Sizce 6 yıllık projenin başlangıç tarihine baktığımızda hangi tarihe denk geliyor. PYD’nin bölgeye yapılandırıldığı silahlandırıldığı malzeme sevkiyatının yapıldığı günden bahsediyoruz.” ifadesini kullandı.

 

  • METE YARAR’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
  • METE YARAR’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.