VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

HERKES OKUSUN DİYE

7 Kasım 2019

.............................

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Anadolu Gençlik Derneği Bolu Şube Üniversite Komisyonu “Herkes Okusun Diye’’ sloganıyla öğrencilerin okuma alışkanlığını yükseltmek amacıyla düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında üniversitede birçok noktada ağaçlara kitaplar astı. Bu manzarayı gören öğrenciler, şaşkınlıklarını saklayamadılar. Asılı kitaplarla kampüs renkli görüntülere büründü.

Anadolu Gençlik Derneği Bolu Şube Üniversite Komisyonu Eğitim Birim Başkanı Güven Albayrak, “Başlattığımız etkinlik üniversite öğrencilerinin okuma alışkanlığını yükseltmek ve boş vakitlerinde ne yapacağım sorusu yerine kitap okuyabilirim cevabını kendisinde bulmasını amaçlamaktadır. Türkiye, OECD ve PISA’nın yapmış olduğu kitap okuma ve okuduğunu anlama testinde son sıralarda yer alıyor. Bizim gayemiz öğrencilerin sadece kitap okumasını sağlamak değil aynı zamanda farklı bakış açıları kazanmalarını sağlamaktır” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

AGD Üniversite Komisyonu Eğitim Birim Başkanı Güven Albayrak; “Yeni bir döneme başladık ve bu dönemin tüm öğrenciler için başarılı bir dönem olmasını arzu ediyoruz. Önceliğimiz, derslerimiz lakin vizeler, finaller derken yoğun bir sınav sürecinin içerisine giriyoruz. Herkes kafasını dağıtmak ve dinlenmek isteyecektir. Bizler Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu olarak öğrenci arkadaşlarımızın yanındayız. Onlara her zaman verebilecek samimi bir tebessümümüz, sıcak bir çayımız ve kitabımız vardır” ifadelerini kullandı.

Albayrak, “Her fakültede kantin ziyaretlerimizi ve okuma gruplarımızı eğitim birimi olarak oluşturduk, istedikleri zaman öğrenci arkadaşlarımız dâhil olabilirler” diyerek, okuma gruplarının önemini vurguladı. Bir fikri olan, ders çalışmak isteyen, eğlenmek isteyen herkesi davet ettiklerini kapılarının her zaman açık olduğunun da altını çizdi.

TOPLUMA FAYDALI OLMA YOLUNDA GİDİYORUZ”

Her hafta hazırladıkları gündemlerle fakülte kantinlerinde ‘kantin ziyaretleri’ kapsamında öğrenci arkadaşlarla farklı konularda konuştuklarını ve kitap tahlili yaptıklarını dile getiren Albayrak, “Bizler kitap okuma etkinliğini sürdürüyoruz ve kendimizi geliştirmeye topluma faydalı olma yolunda gidiyoruz” dedi. Eğitimin önemini vurgulayan ve insanın kendisine zaman ayırmasının gerekliliğini hatırlatan Albayrak, bu sene kış kampı yapacaklarını ve bütün üniversite arkadaşlarının davetli olduğunu, billboardlarda, fakülte panolarında, bununla ilgili bilgilerin olduğunu bildirdi.

 

  • HERKES OKUSUN DİYE
  • HERKES OKUSUN DİYE
1 yorum yapılmış
  • ABDUSSAMEDAKARSLAN
    7 Kasım 2019 • 14:44
    Demek iyi insanlar hâlâ vârlar. Teşekkürler AGD ve Eğitim birim başkanı sn.Guven Albayrak.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.