Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEVLET HASTANESİNİN TEMELİ ATILDI

5 Kasım 2019

................................

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde 30 yataklı devlet hastanesinin temeli törenle atıldı. Törene katılan Bolu Valisi Ahmet Ümit, tüm yatırımların vatandaşlar için olduğunu belirtti.

Mudurnu'da 12 milyon lira bütçeyle inşa edilecek 30 yataklı hastane için temel atma töreni düzenlendi. Temel atma törenine, Bolu Valisi Ahmet Ümit, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Mudurnu Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, Bolu Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

"DAHA FAZLA DOKTORA İHTİYACIMIZ VAR"

Mudurnu Özel İdare Binası olarak kullanılan alanda, mevcut binanın yıkılmasının ardından yapımına başlanan hastane inşaatının temel atma töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bir söz vardır. ‘Sağlık olsun’ deriz. ‘Sağlık olsun’ deriz de sağlık olsun demekle sağlık olmuyor. Fedakarlıklar gerektiriyor. Ülkemizin 1929’da bin 90 tane doktoru vardı, 1950’de 3 bin 20 doktoru, 2000 yılında 85 bin doktoru vardı. Bugün ise 155 binin üzerinde doktor var. Daha da ihtiyacımız var” dedi.

“TÜM YATIRIMLAR VATANDAŞLAR İÇİN”

Bugün temeli atılan hastanenin ilçeye hayırlı olması temennisinde de bulunan Ümit, başta sağlık olmak üzere tüm yatırımların vatandaşlar için olduğuna vurgu yaptı. Bolu Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol ise, 30 yataklı hastanenin Mudurnu ilçesine hayırlı olmasını dileyerek, “Bu yatırım için cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Hastalıklarımıza şifa veren Allah’tan burada hayırlı işlere imza atmayı ve hastalarımızın şifa bulmasına vesile olmayı diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından hastanenin temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

1 yorum yapılmış
  • HseyinDURMU
    5 Kasım 2019 • 21:02
    Hayırlı olsun. Mudurnu BOLU yolu,Göynük Mudurnu yolu da bitirilse çok daha güzel olacak.Sakarya iline ait ilcelerin yolu iyi. Bolu sınırlarına girince yollar kötüleşiyor. Neden acaba?
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.