VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TANJU ÖZCAN'DAN İTİRAF...

29 Ekim 2019

....................

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinin kongre sürecine müdahil olmayacağını vurgulayarak, “Geçmişte partiye çok fazla karıştım. Hayatımda hiç olmadığı kadar partiye uzağım. Kazım Karsu ve Ersan Türkoğlu ile çok uyumlu bir çalışmam var.” dedi.

Haber: Mutlu Yuca - BGC Cumhuriyet Bayramı Gazetesi

CHP Bolu İl örgütünün her kademesinde uzun yıllar görev yapan Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinin kongre sürecine müdahil olmayacağını söyledi.  İlk kez partisinin seçim süreçlerine karışmayacağını dile getiren Özcan, “Geçmişte partiye çok fazla karıştım. Bunun özeleştirisini de yapıyorum. Bu kez hiç karışmak istemiyorum. Hiç ilgilenmiyorum. Delege seçimi tarihi, kongreler tarihi ne zaman onu bile bilmiyorum. Partide şu an dışardan gözlemlediğim kadarıyla bir karışıklık görmüyorum. Elbette bazı arkadaşlar kendilerini değişik yerlere, il başkanlığına, merkez ilçe başkanlığı görevine konumlandırmış olabilir. Bu onlar açısından bir haktır. Bu partinin delegeleri kim olursa olsun onları göreve getirir.” şeklinde konuştu. 

"KARSU VE TÜRKOĞLU İLE UYUMLU ÇALIŞIYORUM"
Başkan Özcan, CHP İl Başkanı Kazım Karsu ve Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ile uyumlu çalıştığının altını çizerek, şöyle konuştu: 
“Biz geçmişte çok çekiştik. Benimde bu zamanlarda çok ciddi hatalarım oldu. Şu aşamada hem il, hem ilçe başkanının hem benim kişisel düşüncelerimiz yok. Bolu’nun menfaati için kafa yoruyoruz." 

"İL BAŞKANLARI İSTİŞARE İLE BELİRLENECEK"
Kongre sürecinde geçmiş zamanlardan farklı bir strateji izleneceğini anlatan Özcan, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçmiş zamanlardan farklı olarak özellikle il başkanlarının istişare ile belirleneceğini açıkladı. Çok adaylı, yarışmacı bir kongre süreci yaşanmasını istemediğini ifade etti. 'Biz, müdahil olacağız, geçmişte olduğu gibi il başkanının kim olacağı bizim ilgilendirmez demeyeceğiz' dedi. Dolayısıyla burada genel merkezin tavrı önemli. Genel merkeze rağmen arkadaşlarımızın çok adaylı bir yarışa gireceğini düşünmüyorum. Bende bu süreçlere karışmak istemiyorum. Benim Kazım Karsu ile hiçbir sorunum yok. Kendisi ile çalışmaktan mutluyum. Keza Ersan beyle de öyle. İlk kez benim karışmadığım bir ortamda uzlaşacaklar. Bunu çok arzu ediyorum. Ben Bolu’nun sorunlarına konsantre oldum. Seçimden bu yana fazla partiye de gitmedim. Hayatımda hiç olmadığı kadar partiye uzağım” dedi.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.