VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MİLYONLUK YATIRIM ATIL HALE GELDİ...

22 Ekim 2019

........................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Buranın tahsisi Bolu Belediyesi’nde değil. Millet Bahçesi yapalım demişler, TOKİ millet bahçesi yapmaya yanaşmıyor. Dolayısı ile burası sahipsiz bir yer. Biz geri kalanını yapalım deyip, tahsisi istiyoruz. Bunla ilgili de henüz bir cevap da verilmedi ama burası bir kış geçirecek. Şu anda bina ilgili sıkıntıları biliyorsunuz. Mart ayında yüzde 85 aşamada tamamlanmıştı. Şu anda bir geriye gidiş var. İçeriyi de göstereceğiz. Milletin parası burada heba edilmiş olacak” dedi.

Alpagut Mahallesi'nde bulunan Köroğlu Parkı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı  Tanju Özcan, Türk Dünyası’nın merkezi olma amacı ile yapılan ve şu an tahsis sorunu nedeniyle atıl durumda kaldığını söyledi. 

Özcan, Köroğlu Parkı'na belediyenin çivi dahi çakamadığını ifade ederek, “Bu alan bize 2017 yılında Hazine tarafından bize kiralanmış. Türk Dünyasının merkezi olması amacıyla 2 yıllık ön tahsisi ile kiralanmış. Bu çalışmalar kapsamında bu gördüğünüz atıl durumdaki binayı yapmış. Bunun ihale bedeli 5 milyon 580 bin lira. Paranın tamamı ödenmiş. Yalnız kaide ve heykel bu rakamın dışında yani 11 milyon lira belediyenin cebinden para çıkmış. Seçim döneminde buranın işi tam bitmeden sembolik bir açılış yapıldı, ateşler yakıldı. Ondan sonraki süreçte seçim arifesinde Sayın Bakan, buranın millet parkı olarak değerlendirmek istediklerini söyleyip, tahsisini istedi" diye konuştu.

"MİLLETİN PARASI HEBA EDİLECEK"
"Bunun üzerine belediyenin tahsisi kaldırılmış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden buranın tahsisi TOKİ’ye verilmesi planlanmış. Ancak 27 Mart’ta seçime 3 gün kala TOKİ, burayı millet parkı olarak belediyenin yapmasını söylemiş. Gelinen noktada bu binanın yüzde 85’i tamamlanmış durumdayken, tahsis bizden alındığı için biz buraya bir çivi dahi çakamıyoruz. Su yalıtımı ile ilgili de problemler var. Buraya bazı kötü niyetli insanlar gelip camları kırıyorlar. Burada alkol alıyorlar. Sık sık temizliğini yaptırdığımız halde maalesef önüne geçemiyoruz. Buranın tahsisi Bolu Belediyesi’nde değil. Millet Bahçesi yapalım demişler, TOKİ millet bahçesi yapmaya yanaşmıyor. Dolayısı ile burası sahipsiz bir yer. Biz geri kalanını yapalım deyip, tahsisi istiyoruz. Bunla ilgili de henüz bir cevap da verilmedi ama burası bir kış geçirecek. Şu anda bina ilgili sıkıntıları biliyorsunuz. Mart ayında yüzde 85 aşamada tamamlanmıştı. Şu anda bir geriye gidiş var. İçeriyi de göstereceğiz. Milletin parası burada heba edilmiş olacak.”
 

“BOLU HALKININ CEBİNDEN PARA ÇIKMIŞ”
Parkın yapımında Bolu halkının cebinden para çıktığı ve buranın buna rağmen terk edildiğini belirten Başkan Özcan, “Ben tüm siyasilere sesleniyorum. Bu tabloyu kimse görmemezlikten gelmesin. Ya burayı TOKİ alsın millet bahçesi olarak hizmete sunsun. İkinci seçenek olarak bize geri versinler biz de adı millet bahçesi olmak kaydıyla biz tamamlayalım. Bizim açımızdan hiçbir sıkıntı yok. En kötüsü bu şekilde kalması. Tahsis biz de olmadığı için koruma görevi bize de ait değil. Biz burayı korumak için sürekli bir personel görevlendirip, temizliğini yaptırıyoruz. Yollarına malzeme döktürüyoruz. Korumaya ve kollamaya çalışıyoruz. Bolu halkının cebinden para çıkmış ve burası terk edilmiş. Ne müdahale ediyorlar, ne müdahale ettiriyorlar” şeklinde konuştu.

 • MİLYONLUK YATIRIM ATIL HALE GELDİ...
 • MİLYONLUK YATIRIM ATIL HALE GELDİ...
 • MİLYONLUK YATIRIM ATIL HALE GELDİ...
 • MİLYONLUK YATIRIM ATIL HALE GELDİ...
4 yorum yapılmış
 • Serkan
  22 Ekim 2019 • 17:26
  6 ayda borcun 3 de 2 sini odedim dediniz nasil oluyorda personel maaslarini dusurebildiniz cidden yazik.Demekki borc yokmus o kadar
 • Hilal
  22 Ekim 2019 • 19:29
  Hep milletin parasını yiyonuz zaten
 • Vedat
  23 Ekim 2019 • 01:17
  Nereye bir çivi çakabildiniz zaten 6 aydır
 • Serkannar
  23 Ekim 2019 • 20:42
  Bu size ilk ve son sansti iyi degerlendirin
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.