VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU'DAN KIZ ALAMADILAR

23 Eylül 2019

.....................................

Denizli'de sevdiği kızı istemek için sosyal medyadan destek isteyen genç yardımseverlerin desteğiyle Bolu'ya kız istemeye gitti. Bazı hayırseverlerin araçlarını verdiği bazılarının ise yakıtlarını karşıladığı olayın sonu ise mutlu son ile bitmezken kız babası Denizli ile Bolu arasında olan mesafeden dolayı kızlarını vermedi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Murat Bolat yaklaşık 4 ay önce Bolu'da oturan Ayşe T., tanıştı. Gençler 4 ay görüştükten sonra evlenmeye karar verdi. Bunun üzerine Bolat, Ayşe T.'yi istemeye karar verdi. Ancak işsiz olan ve maddi durumu kötü olan Bolat kız isteme masraflarının altında kalkamayınca çareyi sosyal medyadan yardım istemekte buldu. Facebook'daki Denizli Trafik Yaşam Grubu yöneticileri ile irtibata geçen ve grupta durumunu anlatarak 'Bolu'ya kız istemeye gideceğim ama aracım yok bana destek olur musunuz?' şeklinde bir paylaşımda bulundu. Bunu gören grup kullanıcıları ise duruma sessiz kalmadı. Bir hayırsever kız istenmesi için lüks aracını Bolat'a tahsis ederken diğer hayırseverler ise aracın yakıt masrafları ile Bolat'ın takım elbise, ayakkabı, çiçek ve çikolata gibi masrafları ile Bolu'da konaklayacakları yerin masraflarını üstlendiler. Bunun üzerine Bolat, babası Abdullah, annesi Ümmü ve Denizli Trafik Yaşam Grubu sayfasının sahibi Osman Başpınar ile eşi Fatoş Başpınar ile yola çıktı.

"DURUMU DUYANLAR BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI"

Yaklaşık 600 kilometre yol giden Bolat ailesi ve beraberindekilerin çabaları boşa çıkarken, Bolat'ın sevdiği kız Ayşe T.'nin babası Denizli ile Bolu arasındaki mesafe uzaklığını öne sürerek kızlarını vermedi. İkna çabaları da boşa çıkarken, Murat Bolat'ın sevinci adeta kursağında kaldı. Kız istemeden boynu bükük dönen Bolat ailesi şimdi Ayşe T.'nin ailesinin ikna olmasını bekliyor. Murat Bolat'ın yuva kurabilmesi için sosyal medyadan seferber olan onlarca insanın çabası sonuçsuz kalırken, durumu duyanlar ise büyük üzüntü yaşadı.

"EVLENMEYE KARAR VERDİK"

Büyük bir heyecan ile mutlu bir yuva kurmak için yola çıkan Bolat, kız istemeye gidilen süreci şöyle anlattı, "Denizli Trafik Yaşam gurubuna paylaşım yaptım ve hiç böyle bir şey beklemiyordum. Kız arkadaşım ile internet ortamında tanıştık. Birbirimizi gördük tanıdık ve ben Bolu'ya gittim. Orada da görüştük sonrasında ise evlenmeye karar verdik."

"DENİZLİ TRAFİK YAŞAM GRUBUNA ULAŞTI BİZDE KAYITSIZ KALMADIK"

Denizli Trafik Yaşam grubunun sahibi Osman Başpınar ise Murat Bolat'ın kendilerine ulaşmasının ardından olaya sessiz kalmadıklarını ve harekete geçtiklerini kaydederek, "Arkadaşımız Bolu'da bir kızı sevdiğini ve maddi durumları kötü olduğu istemeye gitmeye araçlarının olmadığını söyledi. Bunun üzerine bir çok grup üyesi bizlere ulaştı araçlarını tahsis edebileceklerini ve masrafların karşılayabileceklerini söylediler. Hemen bir araç bulundu yakıt masrafları karşılandı. Onlarca kişi de para yardımında bulundu. Bununla da takım elbisesi, çiçeği, çikolatası her şeyi alındı. Denizli Trafik Yaşam grubuna ulaştı bizde kayıtsız kalmadık" diye konuştu.

 • BOLU'DAN KIZ ALAMADILAR
 • BOLU'DAN KIZ ALAMADILAR
5 yorum yapılmış
 • Abidinmelek
  23 Eylül 2019 • 14:44
  İnşallah hayırlısı olur ama baba ayıp etmiş taaa Afrika dan dünyanın bir yanından gelin geliyor ülkemize belki fakir diye işi uzatıyor olabilir ama Allah verir bereketli olsun inşallah
 • Hilal
  23 Eylül 2019 • 14:52
  Yaaa milletin desteğiyle kizi aldı diyelim nasıl gecincek
 • Metin
  23 Eylül 2019 • 15:34
  Bende bolu.luyum ama denizli güzel il ben seviyorum
 • Murat
  23 Eylül 2019 • 16:31
  Babada haklı işi yok mesafe var. İnsan değer verdiklerinin mutlu olmasını ister.
 • brahimAkoyunhalc
  24 Eylül 2019 • 08:24
  Bolu insanı iyidir gel oğlum boluda işte bulunur pamukkale de olmamış bolu sana sahip çıkar iş sahası var orada insanları sıcak kanlı bi egeli olarak boluyu seviyorum çok ekmeğini yedim
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.