VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAŞKAN ÇARIKCI'DAN TEPKİLERE CEVAP

19 Eylül 2019

........................

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, teknik direktör Osman Özköylü ile anlaşma imzaladığı toplantıda Altayspor maçındaki tepkilere cevap verdi.

Boluspor’un, Teknik Direktör Osman Özköylü ile 2 yıllık anlaşma imzaladığı toplantıda, Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Altayspor’a 2 – 0 kaybedilen maçta kendisine tepki gösteren taraftarlar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Çarıkçı, “Aslında bizi en çok üzen Altayspor taraftarının tepkisi oldu. Hep şunu söylerim. Bolu çok büyük sanayi şehri, turizm şehri, siyasi gücü olan bir şehir değil. Biz bugüne kadar Boluspor’u bütçe anlamında çok yormadan, itibarımızı koruyacak şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Bugün hocamız Boluspor’a imza atacaksa bunun en büyük nedeni düzgün yönetimdir. Hep şunu söyledim Boluspor çoğu kulüp başkanları çok büyük transferler yapar, sezon sonu olduğu zaman da bu kulüp borcu gelecek yönetime ödetir. Biz bunu hiç yapmadık. Bu sene de geçen seneden borçlu olduğumuz oyuncular var. İshak, Özgürcan, Ufuk var. Bir başkan olaraktan ben açıp onlara ben borcumu ödemek için vade istiyorum. Kulüp ödemese 3 yıl bu borcu alamaz futbolcu. Burada Necip Çarıkçı itibarı var. Tabi taraftar da, bizden beklenti halinde. Altay maçındaki oynanan futbolda seyircinin bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bende hakikaten 13 yıllık başkanım ilk defa böyle bir futbolu izlemek beni üzdü. Ben geçmişte Boluspor mağlup olurken oyunculara prim veren bir başkanım ama Altay maçındaki bu görüntü bize hiç yakışmadı. Ben bu konuda taraftara hak veriyorum ama 25’inci dakikadan itibaren yapılan şeyler de erken. Bu takım bizim takımımız. Bu takım Bolu’nun takımı. Bu takımın gerçek sahibi taraftarlardır. Taraftarlarımız da futbolu bilen insanlardır. Yeni hocamızla beraber taraftarla bütünleşeceğiz. Bu takıma kötü günlerinde, önce taraftarın sahip çıkması gerekiyor. Biz de bu takıma elimizden geldiği şekilde iyi yöneteceğiz”

“BİZ TARAFTARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

 Başkan Çarıkçı, “Osman hocayı Bolu’ya getirdik. Bir marka değeri olan bir hocayı. Giray hocamızla yaptığımız da Hatayspor biraz önde gözüküyor. Boluspor iyi bir takım. Morale ihtiyacımız var. Bir maç kazanabilirsek Boluspor çıkışa geçecek. Geçen senelerde Denizlispor üst üste puan kaybetti sonra şampiyon oldu. Biz taraftarımızdan destek bekliyoruz. Taraftar olmadan bu kulüp olmuyor. Taraftar şunu bilsin ki her şey mali boyutta. Biz bu bütçe ile bu transferleri yapabildik. Diğer kulüplerin bütçesi 50 – 60 milyon TL, bizim bütçemiz ise 15 – 16 Milyon TL” diye konuştu.

“BOLUSPOR İLE ÜZÜLEN BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR”

Son olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Bolu Valisi Ahmet Ümit’in çok büyük destekleri olduğunu ve kırmızı beyazlı takımı çok sevdiklerini söyleyen Başkan Çarıkçı, “Başta en büyük destekçimiz Bolu Belediye Başkanımız. Sağ olsun içeride dışarıda tüm maçlarda bizim yanımızda. En başta Boluspor ile üzülen bir belediye başkanımız var. Vali Bey de Boluspor’u çok seviyor. Bizim esnafımız, belediye başkanımız, valimiz ve taraftarlarımız ile çıkışı yakalayacağız. Boluspor’a kötü günde de sahip çıkmak lazım. Çünkü Boluspor’u iyi olması gerek. Bunu görüyoruz. İnşallah bu 4 maçı unutup sıfırdan başlayacağız. Hedefimiz belli. Yoksa Osman hocamız da burada olmaz. Takımımız iyi. Taraftarımız destek olsun. Bu takımı hep beraber iyi bir noktaya getirelim” ifadelerini kullandı.

3 yorum yapılmış
 • aslankarabey
  19 Eylül 2019 • 13:32
  hiç zannetmiyorum sayın başkan,sizin bu yönetiminiz olduğu sürece Bolu spor bir ara yolu boyu yol katedemez.bence siz Giray hocayı yopllayacağınıza,kendiniz ve etrafınızda ki ler topluca istifa etseydiniz,biz taraftar olarak dahada sevinecektik.siz gitmedikçe kötü yönetim,kötü futbol bolu spor kaderi gibi olacak.lütfen istifa edin.
 • Rdvan
  19 Eylül 2019 • 21:41
  Yolun açık olsun Başkan,sana inanıyor ve güveniyoruz.
 • Zekizahidler
  24 Eylül 2019 • 02:52
  Necip başkanın bu takımı nerelerden aldığını aslan kardeş unutuyor.bu takım süperlige birgün çıkarsa necip başkanla çıkar.Hele tanju başkanda büyük destek veriyor,ikisi el ele bu takımı şahlarıdırlar.yeterki taraftar olarak bizler tirübünleri dolduralım.çuvaldızı taraftar olarak birazda kendimize batıralım.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.