VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

FATİH METİN'DEN ÖZCAN'A CEVAP...

7 Ağustos 2019

.......................

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Karadere Suları için gerekli olan ödeneğin Fatih Metin tarafından engellendiği yönünde yaptığı açıklamalara, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den yazılı açıklama ile cevap geldi. Karadere Projesi’nde her hangi bir ödenek sıkıntısı olmadığının altını çizen Metin, “Siz beceremediniz, yapamadınız diye bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Karadere suları için az ödenek ayrıldığını ve bunu organize eden kişinin de Fatih Metin olduğunu belirtmesi üzerine, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den sert bir açıklama geldi. Metin’ın basın kuruluşlarına ulaştırdığı basın açıklaması şu şekilde;

 

“ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIM”
31 Mart sonrası yeni görevimde üzerime yüklenen sorumlulukla birlikte yoğun bir tempoda çalışırken, hiçbir zaman ihmal etmediğim ve yeni görevimizde Bolu için neler yapabiliriz diye ekip arkadaşlarımızla birlikte projeler üretmeye çalıştığımız bir dönemde, Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın hakkımda dile getirdiği gerçek dışı ifadeleri üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Hemşerilerimizin ve çok değerli Bolu kamuoyunun gerçekleri bilmesi adına bu basın açıklamasını yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.
 

“KARALAMA VE YALAN İTHAMLAR TAŞIMAKTADIR”
Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın, Karadere suları için gerekli olan ödeneğin kesildiği ve buna Fatih Metin’in sebep olduğu ifadesi, bir siyasetçiye, bir Belediye Başkanına yakışmayacak derecede gerçekten uzak, karalama ve yalan ithamlar taşımaktadır.

“SAĞA SOLA ÇAMUR ATMAYA KALKANLAR…”
Şahsımın da içinde bulunduğu AK Parti kadroları olarak, ilk önce İl Başkanı, sonra Milletvekili, en sonunda da Bakan Yardımcısı olarak, defalarca DSİ’ye giderek, Karadere sularının tahsisini Bolu’ya kazandırdık. Bolu Belediyesince Tünel’in tamamlanmasını müteakip, DSİ tarafından isale hattı inşası tamamlanacaktır. İhalesi yapılmış olan Karadere Projesinin, Bolu Belediyesince Tünel Betonlama işinin bitirilmesi sonrası, DSİ tarafından ikmali yapılarak hizmete alınacaktır. AK Partimizin %95’ini tamamladığı Karadere Projesinin, kendisine düşen %5’lik kısmını gerçekleştirmeyip, sağa sola çamur atmaya kalkanlar, gerçeğin aydınlığında, yalan ve hezeyanlarının karanlığına gömüleceklerdir.

“BOLU BELEDİYE BAŞKANLIK KOLTUĞUNU İŞGAL EDENLER…”
Karadere Projesine çivi çakmamış, bir kez DSİ’nin kapısından girip, işini takip etmemiş olan, Bolu Belediye Başkanlık koltuğunu işgal edenler, kendi ihmal ve kusurunu başkalarına yükleme gayretindedir. Geçmişi, hizmet üretmeyen, çirkin muhalefet anlayışının örnekleri ile dolu olan söz konusu zihniyete, birilerinin, oturduğu koltuğun suçlama, çamur atma makamı olmadığını, Bolulu Hemşerilerimize hizmet etme makamı olduğunu hatırlatması gerekmektedir.

“4 AYLIK SÜRE BİZLERİ HAKLI ÇIKARTTI”
Tarafımıza yönelttiği iftira ve yalanlar sonrası Belediye Başkanı Tanju Özcan’a söyleyeceğim şudur; Biz senin Bolu Belediyesini yönetemeyeceğini ve bu işin altından kalkamayacağını biliyorduk. Seçim sürecinde de bunu defalarca dile getirdik. Ve görüyoruz ki 4 aylık süre bizleri haklı çıkarttı. Bu işi beceremiyorsanız, kalkın gelin ve biz beceremedik bize yardım edin deyin, sizin yapmanız gereken kısmı da biz yapalım. Yapamadığını bilmek de bir erdemdir. Siz beceremediniz, yapamadınız diye bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz.
 

“KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN”
Bolu’ya hizmet etmek Fatih Metin için onurdur. Nasıl Doğalgazı, Valilik Binasını, Karadere Sularının tahsisini, Gümrük Müdürlüğünü, Fakülte ve Yüksekokulları, Spor Tesislerini, Onlarca okulu, grup yollarını ve daha nice projeleri Bolumuza kazandırdıysak, Karadere Sularının İsale hattını da tamamlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Memlekete çivi çakmamış olan Sayın Özcan’ın, tünel kaplamasını gerçekleştirmesini müteakip, DSİ’nin isale hattını tamamlamasını da temin edeceğiz. Teslim edeceğimiz tesisi çalıştırmaktan bile aciz bu kadrolara rağmen, Bolulu hemşerilerimizin memba kalitesinde su içmesini temin ederek, 2005’ten beri takip ettiğimiz projemizin tamamlanmasını sağlayacağız. Bundan hiçbir hemşerimizin şüphesi olmasın. Bütün Bolulu hemşerilerimize en kalbi selam ve sevgilerimi sunuyor, yaklaşmakta olan Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.

1 yorum yapılmış
  • bolu_lu
    9 Ağustos 2019 • 01:37
    sayın ak partililer siz yan dış dasınız hep 1 Bülent arınç beyin maaş 14 bin tl yetmiyomuz ya 1100tl gecinen emekli var allah tan korkun 4 bin tl Bülent beye zam emekli yüzde 5 cumhurbaşkanı söz cüsü kalın bey ve hanım efendi şirket maaş ları sigara ya her şeye zam vergi ötv artışı halk bitti söylüyorum sizde bu gidişle son ikdi darınız seçimle oyla olmaz şahabe karışırsa seçime halk referandum ile sizi ikdidar dan alır egemen lik kayıt sız şartsız mile
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.