VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"CENNET BOLUMUZA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMAYIN"

22 Temmuz 2019

.........................

Alkollü mekan açma ruhsatı ile ilgili tepki gösteren, Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban yaptığı açıklamada, “Cennet Bolumuza bu kötülüğü yapmayın, bırakın Bolu ayık kalsın.” dedi.

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’nda, Bolu’da verilen alkol ruhsatları hakkında yeni gelişmeler yaşanmıştı. Alkol ruhsatı verilmesi kararlaştırılan Büyüksu Bölgesi’nde değişiklik yapılarak buradan alınmıştı ve yeni bölge için çalışmalar başlamıştı. Bu karar Bolu Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olmuştu.

“ALKOL TOPLUMSAL ÇÜRÜMENİN BAŞLANGICIDIR”

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, konuya meclis kürsüsünde itiraz etmesinin ardından yeni bir basın açıklaması yaptı. Balaban yaptığı açıklamada, “Bırakın Bolu ayık kalsın. Bilindiği gibi geçtiğimiz Temmuz ayı belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda 'Ne zaman karşımıza çıkaracaklar?' dediğimiz konu meclis toplantısında gündeme geldi. Yapılan toplantıda AK Parti Belediye Meclisi Grubu olarak, bir insan olarak, bir Müslüman olarak, bir Bolulu olarak, Bolu'nun alkollü mekan serbestisine ilişkin fikirlerimizi meclis kürsüsünden ifade etmiştik. Bu konunun tam ve net bir şekilde anlaşılabilir olması ve bu konu hakkındaki hassasiyetimizi dile getirmek amacıyla bu açıklamayı detaylı bir şekilde tekrar yapıyoruz.

“ALKOL BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASIDIR”

Alkol toplumsal çürümenin başlangıcıdır. Ülkemizde başta genç nesil olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin bu çirkin alışkanlığa özendirilmesi, üreten, saygı duyan, bu toplumun genetik kodlarına işlenmiş örf ve adetlerinin terk edilmesine, büyüğünü küçüğünü bilen insan yapımızın bozulmasına, ahlaki yapının çöküşüne sebebiyet verecektir. Bu sinsi ve kötü alışkanlığın birçok kötü başka alışkanlığın ilk adımı olduğu unutulmamalıdır. Alemlerin Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) "Alkol bütün kötülüklerin anasıdır" buyurmuşlardır. Dünyadaki rehberimiz, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'de kesin olarak yasaklanmış ve haramdır. Kuran-ı Kerim'i öpüp yemin ederek göreve başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, alkol konusunda Kuran-ı Kerim'in içinde yazılı olan hükümleri de iyi bildiğinden şüphemiz yoktur. Dinimizce açık ve net bir şekilde haram olarak ilan edilmiş ve insan hayatına hiç bir katkısı olmadığı gibi türlü belalara sebep olan bu kötü alışkanlığın yaygınlaşmasına Özcan ve ekibi müsaade etmemelidir” ifadelerini kullandı.

“BIRAKIN BOLU AYIK KALSIN”

Başkan Özcan’a seslenen Balaban, açıklamasının sonunda “Bırakın Bolu ayık kalsın” diyerek, “AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana bu kötü alışkanlıkla mücadele ettik. Yaptığımız yeni kanun ve düzenlemelerle birlikte alkollü araç kullanan sürücü sayısı azalmıştır. Caydırıcı cezai müeyyidelerle birlikte alkollü kişilerin direksiyon başına geçmesi engellenmiş, insanımızın can ve mal güvenliği bu sayede korunmuştur. Ülkemiz başta olmak üzere ilimizde de alkolün sebebiyet verdiği asayiş olayları azalmış, toplumsal huzur yeniden tahsis edilmiştir.

“CENNET BOLUMUZA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMAYIN”

Buradan AK Parti belediyecilik süresi boyunca mücadele ettiğimiz ve 15 yılda ancak arındırabildiğimiz bu konuyu tersine çevirmemeleri konusunda Tanju Özcan'ı ve ekibini uyarıyoruz. Gelin bu gittiğiniz yanlış yoldan dönün. Gelin almaya çalıştığınız bu yanlış karardan vazgeçin. Cennet Bolumuza bu kötülüğü yapmayın, bırakın Bolu ayık kalsın. Tanju Özcan'ı girişebileceği bir siyasi kurnazlık adımını atmadan uyarmak istiyorum.

“BOLUSPOR BAHANE EDİLMESİN”

Özcan bu konuyu asla Bolusporla ilişkilendirmemelidir. İçki ruhsatlarının verilmesi konusu Bolusporumuza fayda sağlayacakmış gibi gösterilip bu durumun önü açılmak istenebilir. "Bolusporumuza kaynak gerekli " denilerek içki ruhsatı almak isteyen işletmelerden elde edilecek gelirin bir kısmı "Boluspor tarafından kullanılacak" denilerek bu konu meşrulaştırılmaya çalışılabilir. Buradan Bolumuzun ak sütü gibi helal olan değeri Bolusporumuzun bu konuya alet edilmemesi gerektiği konusunda Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı'yı bu oyuna gelmemesi noktasında ayrıca uyarıyoruz, sakın kısa gün karı gibi gözüken bu yanlış yoldan sonuç almayı hedeflemeyin. Tertemiz Bolusporumuza haramdan gelecek olanı bulaştırıp Bolumuzun en önemli değerini kirletmeyin.   Necip Çarıkcı bu duruma izin vermemeli ve bu konunun asla önünü açmamalıdır. Sayın Çarıkcı bu vebalin altına girerse yarın duyacağı pişmanlıkta fayda getirmez. Bu yanlışı ve ortaya çıkaracağı sonuçları en baştan engelleyelim. Gelin Bolumuza, Bolusporumuza zarar verebilecek olan bu yanlışı yapmayın. Bu kötü ve zararlı karardan dönün. Saygılarımla...” şeklinde konuştu. 

 

4 yorum yapılmış
 • mehmet
  22 Temmuz 2019 • 21:43
  Yetim hakkı yemek ? Bankamatik memuru olmak ? bunlarda harammı hocam ? geçmediğimiz tünel,köprü,otobanın parasını ödemek ? bunlarda harammı hocam ? Dini kullanıp insanlara satmayı çok iyi beceriyorsunuz.
 • Emekliesnaf
  22 Temmuz 2019 • 22:23
  Devletin rakı fabrikası var bira fabrikası var şarap fabrikası var buna ne diyeceksiniz Kişi adam gibi içiyorsa bana ne kardeşim herkesin kendine göre bir yaşam biçimi vardır önemli olan hak hukuk adalet insan hak ve özgürlükleri demokrasi...
 • Ayhanzdere
  23 Temmuz 2019 • 01:39
  Yasaklayarak bir yere varılmaz. Adabıyla içen kimseyi ilgilendirmez. Dağ başında, araba içlerinde sanki suçmuş gibi kaçak köçek tüketmek yerine, insan gibi mekanlarda içmek de mümkün olmalıdır. Bu arada en büyük kötülükmüş gibi gösterilmesin lütfen. Tüm insanlık aleminde en büyük suçlar cana, ırza ve mala tecavüzdür. Bu suçları dolaylı dolaysız ve alkolsüz işleyenleri biliyoruz. Çoluk çocuğa kız erkek demeden tecavüz edenleri. Devlet malını zimme
 • FERUDUNBAYSE
  24 Temmuz 2019 • 02:55
  GİZLİ GİZLİ İÇEN AKPLİLER,NE DİYORSUNUZ BU YORUMA,TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAAAK.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.