VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"SIKINTI YAŞIYORSAN BENİ ARAYACAKSIN"

21 Temmuz 2019

.............................

Bolu Belediyesi tarafından Yeniçağa Belediyesi'ne borcu sebebiyle hesaplarına bloke konulmuş Yeniçağa Belediye Başkanı Ak Parti'de yaptığı basın açıklamasında "Yeniçağa halkının hakkını helal etmiyorum" demişti. Özcan'ın Yeniçağa Belediyesi'ne konulan bloke işleminden haberdar olmadığı ve Çağlar'ın bu konuda Özcan'dan herhangi bir talepte bulunmadığı ortaya çıktı.   

Bolu Belediyesi tarafından Yeniçağa Belediyesi'ne borcu sebebiyle hesaplarına bloke konulmuş ve bu durum kamuoyu gündeminde tepkilere sebep olmuştu. Yeniçağa Belediye Başkanı Ak Parti'de yaptığı basın açıklamasında belediye hesaplarına Bolu Belediyesi tarafından bloke konulmuş olmasını sert bir dille eleştirmiş Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a yönelik yaptığı açıklamada "Yeniçağa halkının hakkını helal etmiyorum" demişti. Çağlar'ın açıklamasına Özcan'dan herhangi bir cevap gelmedi. İl koordinasyon toplantısında iki başkanın karşılaşmasından ve aralarında geçen diyalogdan Özcan'ın Yeniçağa Belediyesi'ne konulan bloke işleminden haberdar olmadığı ve Çağlar'ın bu konuda Özcan'dan herhangi bir talepte bulunmadığı ortaya çıktı.   

"AYIPTIR. SIKINTI YAŞIYORSAN BENİ ARAYACAKSIN"

Bolu Takip Gazetesi Hakan Aydın imzasıyla yayınlanan haberde iki belediye başkanı arasında olumlu gelişmeler yaşandı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar ilk defa İl Koordinasyon Kurulu toplantısında karşılaştı. Çağlar’a yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki gösteren Tanju Özcan, “Böyle bir sorun yaşıyorsun, beni aramak yerine Naim Bey’le görüşüyorsun. Peki benim bu yaşananlardan haberim var mı? Yok. Ayıptır. Sıkıntı yaşıyorsan beni arayacaksın” dedi.

30 BİN LİRAMIZI VERİN

Yeniçağa Belediyesi’nin geçmiş dönemlerden kalan borcunu tahsil etmek amacıyla Bolu Belediyesi tarafından Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına bloke konulmuş, bu işlem sonrası 230 bin liralık borcu için Yeniçağa Belediyesi’nin kasasından avukatlık işlemleri de dahil olmak üzere 260 bin lira çıkmıştı. Bloke koyma işleminin ardından basın açıklaması düzenleyen Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar, 230 bin liralık borç nedeniyle Bolu Belediyesi yetkilileri ile görüşme yaptığını hatta ödeme planı üzerinde anlaştıklarını ancak Bolu Belediyesi’nin icra işlemi başlatarak Yeniçağa Belediyesi’nin banka hesaplarına bloke koydurduğunu açıklamıştı. Çağlar, bu blokeyi kaldırmak için 260 bin lira ödeme yapmak zorunda kaldıklarını, avukatlık ücreti nedeniyle fazladan ödedikleri 30 bin lirayı Bolu Belediyesi’nden istediğini, bir şekilde 30 bin liranın Yeniçağa’ya verilmemesi durumunda hakkını helal etmediğini açıklamıştı.

İLK KARŞILAŞMADA ÖZCAN SERT ÇIKTI

İki başkan açıklamaların ardından ilk olarak İl Koordinasyon Kurulu toplantısında karşılaştı. Toplantı sonrası Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar, fazladan ödediği 30 bin lirayı esprili bir şekilde Tanju Özcan’dan talep etti. Başkan Özcan ise, “Böyle bir sorun yaşıyorsun, beni aramak yerine Naim Bey’le görüşüyorsun. Peki benim bu yaşananlardan haberim var mı? Yok. Ayıptır. Sıkıntı yaşıyorsan beni arayacaksın” dedi. Ufak bir mesele için rahatsız etmek istemediğini ancak olayların bu boyuta geldiğini söyleyen Çağlar’ın sözlerinin ardından Başkan Özcan’da esprili bir şekilde, “Avukatlık işlemi neden o kadar tuttu ki? Demek ki bizim avukat iyi para kazanıyor. Başkan bir daha böyle bir sorun olursa kurum müdürleri yerine beni ara. Aramızda hallederiz. Fazladan ödediğin paraya da ilerleyen zamanlarda bir hal çaresi buluruz” diye karşılık verdi. Gergin başlayan ilk karşılaşma yapılan esprilerin ardından yumuşayarak son buldu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.