VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BAK SEN ŞU İŞE..

9 Temmuz 2019

..........................

Bolu’nun Mudurnu ilçesine yapılan Burj Al Babas projesinde, iş yaptırdığı firmaların paralarını ödeyemeyen ve alacaklıları tarafından davalık olan Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, ilçede 4 adet bölgede sondaj yaparak jeotermal enerji arayacak.

Bolu’nun Mudurnu ilçesine yapılan ve şato tipi mimarisi nedeni ile eleştirilen Burj Al Babas projenin sahiplerinden Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, geçtiğimiz aylarda alacaklılarına paralarını ödeyememesi nedeni ile davalık olmuştu. Hakkında iflas kararı verilen şirket hakkında görülen son duruşmada alacaklılar, ticari faaliyetlerin devamına karar vermişti. Mahkeme heyeti İflas idaresinin ise İflas Müdürlüğü’nün yetkililerine teslim edilmesine karar vermişti.

YENİDEN SONDAJ YAPACAKLAR

Ticari faaliyetleri devam eden ve borçlarını ne kadar kapadığı henüz bilinmeyen Sarot Turizm Otelcilik Gayrimenkul Taahhüt San ve Tic A.Ş, jeotermal kaynak aramak için harekete geçti. Turizm şirketi, Bolu’nun Mudurnu ilçesi Fındıcak-Gürçam bölgesi içerisinde yaklaşık 4 bin 800 hektar alana sahip 4 adet jeotermal kaynak arama ve kullanma faaliyeti planlıyor. 600 bin lira bedelli olan projede, açılacak olan ilave kuyular, termal amaçlı kullanılacak ve elde edilen kaynak güç veya elektriksel enerji elde etme amaçlı yapılamayacak.

İLK KAYNAK İHTİYACA CEVAP VERMİYOR

Edinilen bilgiye göre, turizm tesislerinde kullanılan ilk kaynağın ihtiyaçlara cevap vermediği tespit edildi. Tesislerde termal su alma amacına yönelik sondaj faaliyetlerinde ısı ve debi olarak elde edilen suyun, projelere cevap vermeyeceği ve ihtiyaç duyulan değerde olmadığı belirlendi.

1 yorum yapılmış
  • Babasl
    11 Temmuz 2019 • 10:45
    Sondaj yapacak demişsiniz zaten köyün her yerini deldiler daha ne sondajı yapacaklar acaba sıcak su soğuk su hepsi gitti
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.