VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

İŞTE UYUŞTURUCU SATICISINA VERİLEN CEZA

28 Mayıs 2019

...........................

Bolu’da, 18 yaşından küçük çocuklara uyuşturucu madde satan Mevlüt Kasap, mahkeme heyeti tarafından 12 yıl 6 ay hapis ve 16 bin 660 TL para cezasına çarptırıldı.

Olay, geçtiğimiz yıl Bolu’da meydana geldi. Uyuşturucu kullanırken yakalanan 18 yaşının altındaki çocuklar ifadelerinde, maddeyi Mevlüt Kasap’tan 150 TL karşılığında temin ettiklerini söylediler. Çocukların ifadeleri kapsamında yakalanan Mevlüt Kasap daha sonra çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevin gönderilmişti.

Olayın bugün Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında tutuklu yargılanan Kasap, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçlaması ile sanık olarak hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, savcıdan sanık hakkındaki mütalaasını istedi. Savcı sanığın “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan cezalandırılmasını talep etti.

“EŞİMİN KANSER OLDUĞUNU ÖĞRENDİM…”

Mütalaanın ardından mahkeme heyeti, sanık Kasap’a son savunmasını yapmak üzere söz verdi. Savunmasında eşinin kanser olduğunu bu yüzden uyuşturucuya başladığını, pişman olduğunu ve uyuşturucu satmadığını söyleyen sanık Kasap, “Öncelikle ben evliydim. Daha sonra eşimin kanser olduğunu öğrendim. Bu yüzden bir boşluğa düşüp uyuşturucu kullanmaya başladım. Daha sonra eşimle boşandık. Daha da kötü oldu her şey kullanmaya devam ettim ama satmadım. Artık bıraktım, kullanmıyorum. Çok pişmanım. Cezaevini de gördükten sonra daha da pişman oldum. Sizlerin karşısına böyle bir suç ile çıktığım için yerin dibine giriyorum. Hem yaşananlar hem de kullandığım için çok pişmanım.” ifadelerin kullandı.

İŞTE MAHKEME HEYETİ'NİN KARARI

Sanığın savunmasının ardından mahkeme heyeti karar aşamasına geçti. Sanık Mevlüt Kasap’a, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçu sabit görüldüğü ve uyuşturucuyu 18 yaşından küçüklere sattığı gerekçesi ile 12 yıl 6 ay hapis, 16 bin 660 TL de adli para cezası verildi. Öte yandan mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kaynak: Bolu Takip Gazetesi/Erol DEĞİRMENCİ

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.