Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"

13 Mayıs 2019

...........................

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2006 yılından bu yana her yıl İzzet Baysal’a Şükran Günlerinde verilmekte olan İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün bu yılki sahibi TSO eski Meclis Başkanı ve Gentaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman oldu.

Törene Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, BAİBÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı, İl Jandarma Komutanı Nadir Çelik, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Vakıf Mütevelli Heyet üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Meclis Başkanı Halit Ergül, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, TSO 2005-2009 dönemi Meclis Başkanı Umut Oran, TSO Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, kurum ve STK’ların temsilcileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan ödül töreninde programı öncesi Prof.Dr. Uğur Alpagut ve Öğr.Gör.Kemal Bilsel Sarısözen tarafından “Bağlama ile Kemanın Nakışı” isimli müzik dinletisi sunuldu.Törenin açılış konuşmasını yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş Anneler Günü’nü kutlayarak ödülün bu yılki sahibini açıkladı.

“BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN’A”

Ödülün bugüne kadarki sahiplerini de sırayla konuklara hatırlatan Türker Ateş; “Oda olarak 2006 yılında vermeye başladığımız Sosyal Sorumluluk Ödülümüz, bugün aramızda bulunan o dönemki Meclis Başkanımız, çok değerli dostum Umut Oran beyin önerisiyle, Meclisimizin ve Ahmet amcamızın da destekleriyle hayata geçti. O tarihten bu yana, her yıl İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nde bu ödülümüzü vermeye devam ediyoruz” dedi.

Ödülün bu yılki sahibinin Ahmet Kahraman olduğunu söyleyen Ateş; “Seçici Kurulumuzun oybirliğiyle aldığı karar sonucu, 2019 yılı İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi Gentaş Şirketler Grubu kurucusu, Odamızda Meclis üyeliği ve 2009-2013 dönemi Meclis Başkanlığı yapmış, TOBB Orman Ürünleri Meclisi Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde her zaman aktif görevler üstlenmiş, mobilya sektörünün sadece Bolu’da değil tüm Türkiye genelinde gelişmesi için canını dişine takarak gece gündüz çalışan, sahibi olduğu şirketlerinde ortaklık kültürünün en güzel örneklerini sergilemiş, Mengen ilçemizde yüzlerce kişiye iş ve aş sağlayan, örnek sanayici, işadamı, hayırsever Ahmet Kahraman’dır. Bu anlamlı ödülü bizzat kendisine takdim edebilmeyi çok isterdim. Ne yazık ki ömrü buna vefa etmedi. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda aramızdan ayrıldı. Bunun burukluğunu yaşıyoruz. Kendilerine ilimize ve ülkemize yaptıkları katkılardan ve hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 14. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Gentaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı merhum Ahmet Kahraman adına oğlu Orhan Kahraman’a takdim edildi.

“SORUMLULUĞU DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Orhan Kahraman babasına verilen ödül için teşekkür ederek; “Bugün bizim için buruk bir sevinç ama arkasından da olsa Bolumuzun kıymetli babamızı en azından bu şekilde hatırlaması ve bu hatırlamaya vesile olan değerli tüm komite üyelerine şahsım, ailem ve merhum babam adına şükranlarımı sunuyorum.  Bu vesile ile merhum babamın Ahmet amcamız ile yapmış olduğu konuşmanın notunu aldık. Biz de o değerlendirmeyi yapıp neler yapabileceğimiz noktasında Mengen’imize onun bıraktığı eserleri en iyi şekilde devam ettirmek ve yaşatmak için biz de evlatları olarak o sorumluluğu devam ettirerek onun ruhunun şad olmasını sağlamak öncelikli görevlerimizden bir tanesi” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Ödül töreninin sonunda İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal tarafından, Vakıf Mütevelli Heyet üyeliği sona eren Sabahattin Eratalar’a bir teşekkür plaketi verildi. Ayrıca Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Ahmet Baysal, eşi Solmaz Baysal, Esin Avunduk ve Mebrure Bağışgil için hazırlatılan hediyeler kendilerine takdim edildi. Tören, günün anısına fotoğraf çekimiyle sona erdi.

  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
  • "BU YILIN ÖDÜLÜ AHMET KAHRAMAN'A"
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.